Tarih Kitapları

Kayı 1 – Ertuğrul’un Ocağı PDF indir

Kayı 1 – Ertuğrul’un Ocağı PDF indir, e-kitap sitemizde Kayı 1 – Ertuğrul’un Ocağı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ahmet Şimşirgil tarafından kaleme alınan Kayı 1 – Ertuğrul’un Ocağı kitabı 232 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kayı 1 – Ertuğrul’un Ocağı kitabını 9786050812961 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kayı 1 – Ertuğrul’un Ocağı kitap özeti, Kayı 1 – Ertuğrul’un Ocağı pdf oku, Kayı 1 – Ertuğrul’un Ocağı yandex, Ahmet Şimşirgil e-kitap pdf, Kayı 1 – Ertuğrul’un Ocağı PDF Drive, Kayı 1 – Ertuğrul’un Ocağı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kayı 1 – Ertuğrul’un Ocağı PDF Oku

Kayı 1 – Ertuğrul’un Ocağı Kısa Özet

Ey bağlarımın tatlı meyvesi olan Oğul!, Saltanatına mağrur olma. Unutma ki dünya Hazreti Süleyman`a kalmamıştır. Unutma ki dünya saltanatı geçicidir. Lakin büyük bir fırsattır. Allah yolunda hizmet ve Peygamberimiz Aleyhisselam`ın şefaatine mazhariyet için bu fırsatı iyi değerlendir! Dünyaya ahiret ölçüsüyle bakarsan; ebedi saadeti feda etmeye değmediğini göreceksin.

– Orhan Gazi

Televizyon programları ile yediden yetmişe tarihi sevdiren Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil; Osmanoğulları`nın macerasıni kitaplarla anlatmaya sürdürmekte. Şimşirgil, tamamen ilmi kaynaklardan beslenerek ve her yaştan tarih severin rahatlıkla okuyup anlayabileceği bir üslupla hazırladığı Kayı serisiyle tarihimizi önyargısız ve objektif bir biçimde okuyucunun değerlendirmesine sunuyor.

Serinin ilk kitabı Kayı 1: Ertuğrul`un Ocağı`yla yazar, Osmanlı İmparatorluğu`nun kuruluşunu, bir devlet haline gelme merhalelerini, Ertuğrul Gazi, Osman Gazi, Orhan Gazi, I. Murad, Yıldırım Bayezid Han ve Çelebi Mehmed`in saltanat senelerını dönemin en mühim kroniklerinden faydalanarak nefis bir üslupla değerlendiriyor. Ayrıca her padişahın bilinmeyen yönleri, kılıçtan keskin kelimeleri, şiirleri, hocaları, dostları/düşmanları ve imar faaliyetleri sıra sıra anlatılıyor.

Bu kitapta; adaleti, şefkati ve hoşgörüsüyle kalpleri kazanan; yiğitliği, cesareti ve mertliğiyle dosta güven, düşmana korku salan; dünya siyasetini yönlendiren; kültür ve medeniyet hamleleri ile göz kamaştıran Osmanlı`nın kuruluş öyküsünü bir tarih ziyafeti tadında okuyacaksınız.

Kayı 1 – Ertuğrul’un Ocağı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu