Çocuk Kitapları

Kayıp Masalın Şifresi PDF indir

Kayıp Masalın Şifresi PDF indir, e-kitap sitemizde Kayıp Masalın Şifresi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mahir Çipil tarafından kaleme alınan Kayıp Masalın Şifresi kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kayıp Masalın Şifresi kitabını 9786052079607 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kayıp Masalın Şifresi kitap özeti, Kayıp Masalın Şifresi pdf oku, Kayıp Masalın Şifresi yandex, Mahir Çipil e-kitap pdf, Kayıp Masalın Şifresi PDF Drive, Kayıp Masalın Şifresi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kayıp Masalın Şifresi PDF Oku

Kayıp Masalın Şifresi Kısa Özet

Kaybolmuş bir masalın izinde şifreli bilmeceler, tarihi yapılar ve bolca heyecanla öru¨lu¨ bir deniz macerası…

Murat yaz tatilini anneannesinin yanında, Yenice’de geçirecektir ama yapacak hiçbir şey bulamadığından canı çok sıkılmaktadır. Kasabanın internet sitesi aracılığıyla, Kuzey Yıldızı adlı teknede vakit geçiren dört çocukla tanışır ve her şey böylece değişir. Beş çocuk teknedeki sandıklardan birinde yüzseneler önce yazılmış gizemli bir defter bulurlar; sayfalarında bir oyun gizlidir. Defteri yazan yaşlı tüccar, ninesinden dinlediği ve çok sevdiği bir masalı dörde bölüp dört ayrı şehre bırakmıştır. Parçaların yerini göstermek içinse bir çok bilmece yazmıştır. Bir balıkçı ve denizkızını anlatan bu eski masalın rotası, tekneyle şifrelerin peşine takılan çocukları nefes kesici bir yolculuğa çıkaracaktır.

Çocuklar, Mahir Çipil’in yazdığı bu sürükleyici romanda öte yandan bilmeceleri çözmeye çalışırken öte yandan da Dünya’nın Yedi Harikası, Karamanlıca dili, Ayasofya’nın yapımı gibi çeşitli konularda tarihi bilgiler edinecekler. Parçalarını topladıkça bölüm bölüm okuyacakları masal, onları denizaltında büyülü bir dünyaya götürecek.

Kayıp Masalın Şifresi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu