Müzik Kitapları

Keman için 32 Melodik Etüt PDF indir

Keman için 32 Melodik Etüt PDF indir, e-kitap sitemizde Keman için 32 Melodik Etüt kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. C. Hakan Çuhadar tarafından kaleme alınan Keman için 32 Melodik Etüt kitabı 48 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Keman için 32 Melodik Etüt kitabını 9786054957064 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Keman için 32 Melodik Etüt kitap özeti, Keman için 32 Melodik Etüt pdf oku, Keman için 32 Melodik Etüt yandex, C. Hakan Çuhadar e-kitap pdf, Keman için 32 Melodik Etüt PDF Drive, Keman için 32 Melodik Etüt Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Keman için 32 Melodik Etüt PDF Oku

Keman için 32 Melodik Etüt Kısa Özet

Bu etüt kitabı, çok fazla tanınmayan ama keman öğrencileri için etüt çalmayı/çalışmayı zevkli hale getireceği düşünülen etütlerden derlenerek hazırlanmıştır. Seçilen etütler genelde; Kayser, Dont 24 Etüt, Op. 37 ve 35, Rode 24 Kapris, Kreutzer 42 Etüt-Kapris metotları düzeyindedir. Etütlerin dijital kayıt MP3 ses dosyaları kullanıcıların eserleri tanıyabilmesi ve seçmede kolaylık olması maksadıyla kitaba eklenmiştir. Bu dosyaları yayınevi web sitesinden indirebilirsiniz.

* * *

“Keman tekniği 20. Yüzyılda bi hayli gelişmiştir. Daha önceki yüzsenelerda yazılmış olan keman tekniği ile alakalı kitaplar ve etütler 20. Yüzyılda – özellikle ‘kayıt’ devrine geçiş ile birlikte -bi hayli fazla sayıda tüketilmiş ve keman sanatına vakıf olmak isteyen gençler içinde yaygın hale gelmiştir. Bunun bunun yanında farklı sistemler ve okullar birbirleri ile olan etkileşimi sürdürmüşler ve sonuç olarak ortaya çok zengin bir dağarcık çıkmıştır. 19. yüzyılda yazılmış ve yayınlanmış olan bir çok etüt aslında 20. Yüzyıl etüt dağarcığının da temelini oluşturmuştur. Bu etütler içinde şüphesiz Avrupa keman edebiyatının mühim eserleri başköşeyi almıştır. Lakin zaman içinde alışılagelmiş etütlerin tekrar edilerek kullanılması, yeteri derecede yaygınlaşamayan diğer mühim çalışmaları gölgede bırakmıştır. Doç. Hakan Çuhadar’ın özellikle Rus keman edebiyatından alınmış olan seçmelerle yaptığı derleme kitabı, ülkemizde bu alandaki mühim bir boşluğu dolduracaktır. Öğrencilerin keman tekniğini çeşitli etütlerle pekiştirmesine olumlu katkıları bulunacağına inandığım bu çalışmayı bütün kemancılara tavsiye ederim.”

– Cihat Aşkın- Ağustos 2014, Roma

Keman için 32 Melodik Etüt PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu