Psikoloji Kitapları

Kendine Yabancı PDF indir

Kendine Yabancı PDF indir, e-kitap sitemizde Kendine Yabancı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ferhat Jak İçöz tarafından kaleme alınan Kendine Yabancı kitabı 223 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kendine Yabancı kitabını 9786050986891 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kendine Yabancı kitap özeti, Kendine Yabancı pdf oku, Kendine Yabancı yandex, Ferhat Jak İçöz e-kitap pdf, Kendine Yabancı PDF Drive, Kendine Yabancı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kendine Yabancı PDF Oku

Kendine Yabancı Kısa Özet

Bir yanımız kendimize hep yabancı.

 

Bu kitabın ismi, kitabı yazmak için işlerden güçlerden çekilip ilk satırlarını yazmaya başladığım sırada adeta kendini kulağıma fısıldadı: Kendine Yabancı.

 

İlk kitabım Kendin Olmanın Dayanılmaz Hafifliği’nde Milan Kundera’ya bir gönderme yapmak hoşuma gitmişti, bu kitabımda ise başlığım aracılığıyla diğer bir edebi idolüm Albert Camus’ye gönderme yapmış oldum.

 

Albert Camus’nün kült kitabının kahramanı Meursault, yalnızca varoluşçu romanlarda, dev absürd trajedilerle yaşamıyor. Hepimiz o yabancıyız demek bir abartı olmaz. En azından bir yanımız kendimize hep yabancı kalacak. Neye mi? Yaşadığımız dünyaya, kendimize, içinde hayatta kalmaya çalıştığımız toplumlara ve topluluklara.

 

Kendine yabancılık, hiçbirimizin içinden çıkamayacağı bir hal. Her daim anlamakta zorlandığımız tecrübelerin içinden geçmeye devam edeceğiz. İşin özü ve bu öykülerle ortaya koymaya çalıştığım temel iddia, kendine yabancılık insan olmanın bir yanı.

Klinik psikolog ve varoluşçu psikoterapist, yazar Ferhat Jak İçöz, Kendine Yabancı’da on kurgusal terapi öyküsü sunuyor bize. Bizi seans odasının dönüştürücü atmosferine davet ederken, o hep biraz kendine yabancı kalacak yanımızla önce tanışmanın sonra uzlaşmanın kapılarını aralıyor.

Kendine Yabancı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu