PDF İndir

Kesintiye Uğrayan Çocukluk PDF indir

Kesintiye Uğrayan Çocukluk PDF indir, e-kitap sitemizde Kesintiye Uğrayan Çocukluk kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Donna Jackson Nakazawa tarafından kaleme alınan Kesintiye Uğrayan Çocukluk kitabı 336 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kesintiye Uğrayan Çocukluk kitabını 9786254434020 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kesintiye Uğrayan Çocukluk kitap özeti, Kesintiye Uğrayan Çocukluk pdf oku, Kesintiye Uğrayan Çocukluk yandex, Donna Jackson Nakazawa e-kitap pdf, Kesintiye Uğrayan Çocukluk PDF Drive, Kesintiye Uğrayan Çocukluk Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kesintiye Uğrayan Çocukluk PDF Oku

Kesintiye Uğrayan Çocukluk Kısa Özet

Olumsuz Çocukluk Deneyİmlerİ Bİzİ Nasil Hasta Eder Ve Nasil İyİleşebİlİrİz

Çocuklukta deneyimlenen duygusal travmalar, ilerleyen zamanda yalnızca duygusal yaşantımızı şekillendirmekle kalmaz, bunun yanı sıra bedensel sağlığımızı ve yaşam süremizi de etkiler. Bilim insanları; aile içi kronikleşmiş kavgaların, beklenmedik bir ölümün yahut boşanmanın bunun yanında, zihinsel olarak sağlıksız, aşırı eleştirel yahut bağımlı bir ebeveynin, çocukluğu nasıl kesintiye uğrattığını, çocuğun beyninde kalıcı ve görünür *parmak izleri* bıraktığını artık çok iyi biliyorlar.

Donna Jackson Nakazawa, Olumsuz Çocukluk Deneyimlerini yaşayan ve bu tecrübelerin üstesinden gelmeyi başaran bireylerin hikâyelerini paylaşarak, bazı çocukların bu olumsuzluklara ve yüksek strese, diğer çocuklara göre neden daha dayanıklı ve dirençli olduklarını gösteriyor ve kadınların neden daha fazla risk altında olduklarını açıklıyor.

Kesintiye Uğrayan Çocukluk, çocukluk travmalarının ilerleyen zamanlarda görülen hastalıklarla ne kadar ilişkili olduğunu anlamamızı sağlayan bir yol haritası ve hangi yaşta olursa olsun, iyileşmeye nasıl başlanacağına dair ezber bozan ve okunması gereken bir kılavuz niteliğinde.

Kesintiye Uğrayan Çocukluk PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu