Tarih Kitapları

Kılıçlar ve Kalemler PDF indir

Kılıçlar ve Kalemler PDF indir, e-kitap sitemizde Kılıçlar ve Kalemler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yavuz Bülent Bakiler tarafından kaleme alınan Kılıçlar ve Kalemler kitabı 280 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kılıçlar ve Kalemler kitabını 9786055027292 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kılıçlar ve Kalemler kitap özeti, Kılıçlar ve Kalemler pdf oku, Kılıçlar ve Kalemler yandex, Yavuz Bülent Bakiler e-kitap pdf, Kılıçlar ve Kalemler PDF Drive, Kılıçlar ve Kalemler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kılıçlar ve Kalemler PDF Oku

Kılıçlar ve Kalemler Kısa Özet

Söz ile başladı her şey. Kimi kılıcıyla yazdı andını, kimi kalemiyle… Kimi nice kılıç darbelerine sundu canını, kimi bir kalemden dökülen emre büktü başını. Söz unutulmasın diye akıtıldı tüm mürekkepler ve kanlar tarih sahnesinde. Kılıçlar ve kalemlerin gölgesinde yazıldı tarih. Bu gölgenin karanlığında kaybolup gidenler de fakat hadiselerin gerçek tanıklarıyla aydınlığa kavuşabildi. Yakın geçmişimizin mühim müşahitlerinden Yavuz Bülent Bakiler, Hatıralar Işığında Cumhuriyet Tarihi Okumaları serisinin üçüncü cildinde yine gür bir seda ile hakikatleri haykırıyor. Coşkun bir çağlayan misali dalgalanıyor: Bazı satırlarda esefleniyor, bazı satırlarda öfkeye kapılıyor ruhu. Bizleri de nice hayretler eşliğinde bu duygulara ortak ediyor içten üslubu.

Sanat dünyasından siyasete, bürokratik hayattan askerî çevreye birden fazla farklı alandaki olaylara ve olaylar ardındaki bireylerin hakiki niyetlerine tercüman olacak bu eser düşünce dünyanızı âdeta tepetaklak edecek bir mahiyette.

*Vatanseverliğinizden zerre kadar şüphem yok. Çok büyük bir Atatürkçü olduğunuzu da biliyorum. Ama geniş bir bilgi dünyasına, derin bir tarih şuuruna ve devlet tecrübesine dayanmayan fırtınalı bir vatanseverliğin, arada bir her şeyi altüst ettiğini de bilhassa belirtmek istiyorum. Örnek mi emrediyorsunuz? İşte size Enver Paşa! İşte size Cemal Paşa! İşte size Talat Paşa! Ve daha yakın tarihimizden işte size Cemal Gürsel Paşa! İttihat ve Terakki hareketinin üç paşası da büyük vatansever oldukları halde bilgisizlikleri ve tecrübeli olmayanlikleri yüzünden koskoca imparatorluğumuzu on yıl içinde batırmadılar mı?*

Kılıçlar ve Kalemler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu