Sağlık Kitapları

Kilosophia – Kilo Bilgeliği PDF indir

Kilosophia – Kilo Bilgeliği PDF indir, e-kitap sitemizde Kilosophia – Kilo Bilgeliği kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Altuğ Ersoy tarafından kaleme alınan Kilosophia – Kilo Bilgeliği kitabı 240 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kilosophia – Kilo Bilgeliği kitabını 9786057637406 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kilosophia – Kilo Bilgeliği kitap özeti, Kilosophia – Kilo Bilgeliği pdf oku, Kilosophia – Kilo Bilgeliği yandex, Mehmet Altuğ Ersoy e-kitap pdf, Kilosophia – Kilo Bilgeliği PDF Drive, Kilosophia – Kilo Bilgeliği Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kilosophia – Kilo Bilgeliği PDF Oku

Kilosophia – Kilo Bilgeliği Kısa Özet

Obeziteye felsefeyle bakmak

Kilosophia bugüne dek yapılmayanı yapıyor, obezitenin ardındaki duygusal ve düşünsel alanı konu alıyor. Bunu hekimler ve diyetisyenler yapamazdı çünkü onlar felsefe eğitimi görmediler. Lakin bir felsefeci bu konuya felsefi açıdan bakabilirdi.

Bene diagnoscitur, bene curatur

*İyi teşhis etmek, iyi tedavi etmektir.* Doğru teşhis için gerekense felsefi bir bakışla doğru yorum yapabilmektir. Kilosophia tam da bunu sağlıyor. Sorunu 2500 yıllık bilgeliğin ışığında sakince yeniden değerlendirip açık ve anlaşılır çözüm önerileri sunuyor.

Ex nihilo nihil fit

*Hiçbir şey yoktan var olmaz.* Obezite sorununuz varsa bunun muhakkak nedenleri mevcuttur. Siz soruna yalnızca fizyolojik açıdan bakıp diyetlerle yetindikçe, obezite er geç tekrar karşınıza çıkacaktır.

Festina lente!

*Yavaşça acele et!* Acil kilo verme arayışlarına girme fakat sorunu kulak arkası da etme! Hemen davran fakat yapacaklarını sakince ele al!

Ve bir soru

Fazla kiloluların yüzde 90’ı, aşırı kiloluların da yüzde 95’i diyetlerle verdikleri kiloları en geç 2 yıl içinde geri alıyor. O halde siz, başarılı olma ihtimalinizin en fazla yüzde 5 ile yüzde 10 içinde olabileceğini bildiğiniz herhangi bir *diyet projesi*ne hâlâ yatırım yapar mısınız?

Kilosophia – Kilo Bilgeliği PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu