Araştırma Kitapları

Kimlik ve Tarih PDF indir

Kimlik ve Tarih PDF indir, e-kitap sitemizde Kimlik ve Tarih kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Akif Pamuk tarafından kaleme alınan Kimlik ve Tarih kitabı 256 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kimlik ve Tarih kitabını 9786055895488 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kimlik ve Tarih kitap özeti, Kimlik ve Tarih pdf oku, Kimlik ve Tarih yandex, Akif Pamuk e-kitap pdf, Kimlik ve Tarih PDF Drive, Kimlik ve Tarih Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kimlik ve Tarih PDF Oku

Kimlik ve Tarih Kısa Özet

Kimlik, bilinçdışında etkinliğini her an sürdüren, sosyal gerçekliğimizi, biz farkında olmadan kuran, fakat ötekiyle karşı karşıya geldiğımızda varlığını fark ettiğimiz olgudur. Kimliğimiz üzerine düşünmeyiz. Kimliğimiz üzerine düşündüğümüzde ya kimliğimizden dolayı ötekileştirilmişizdir veya ötekiyle karşılaşmışızdır. Kierkegaard’ı hatırlatır biçimde birey, kimliğinden dolayı tekinsizliğe kapıldığında veya endişeya düştüğünde neliği üzerine düşünmeye başlar. Türkiye’de yaşayan bireyler için “kimlik problemleri” aslında çok tanıdıktır. Türkiye, ötekisi bol bir toplumdur.

Kimliklerimiz, dil yoluyla inşa edilir; söylemlerden imal edilir. Dilin dışında hiçbir şeyin asli, bağımsız var oluşu yoktur; var olan yalnızca söylemdir. Söylem; bir referans çerçevesi, bu dünyayı açıklama yolu ve “nesnelerin” şekillenmesine izin veren bir anlam dünyası kurar. Bu anlam dünyasının bir tarafı kolektif kimlik diğer tarafıysa bireysel kimliktir.

Bu kitapta bireysel ve kolektif kimliklerin tanımlanmasında ve yapılandırılmasında tarihin rolü tartışmaya açılmaktadır. Uludere olayı, Hrant Dink suikasti, Sivas hadiseleri, 28 Şubat, Ergenekon davası, dindar nesil tartışmaları, eşcinsel şiddet ve Çanakkale Savaşı bağlamında Türkiye’de bireysel kimliklerin inşasında tarih nasıl kullanılmaktadır? Kitabın ortaya attığı ve cevabını aradığı soru budur.

Akademisyen Akif Pamuk, şimdiye kadar birden fazla makale paylaştı ve editörlük yaptı. Tarihçi ve tarih eğitimcisi kimliği ile güncel olaylara ve kimlik problemlerine tarihin penceresinden baktı. Tarihin kimliğimizin inşa edilmesindeki rolü üzerine düşündü ve yazdı.

Kimlik ve Tarih PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu