Edebiyat Kitapları

Kırıldığın Yerden Çiçek Açacaksın PDF indir

Kırıldığın Yerden Çiçek Açacaksın PDF indir, e-kitap sitemizde Kırıldığın Yerden Çiçek Açacaksın kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Songül Ünsal tarafından kaleme alınan Kırıldığın Yerden Çiçek Açacaksın kitabı 160 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kırıldığın Yerden Çiçek Açacaksın kitabını 9786258043297 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kırıldığın Yerden Çiçek Açacaksın kitap özeti, Kırıldığın Yerden Çiçek Açacaksın pdf oku, Kırıldığın Yerden Çiçek Açacaksın yandex, Songül Ünsal e-kitap pdf, Kırıldığın Yerden Çiçek Açacaksın PDF Drive, Kırıldığın Yerden Çiçek Açacaksın Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kırıldığın Yerden Çiçek Açacaksın PDF Oku

Kırıldığın Yerden Çiçek Açacaksın Kısa Özet

Kaybetmenin tadına bir defa olsun bakmak gerekiyordu. Lakin kaybettikçe kazanmaya başlıyordu insan. Senden istediğini koparana kadar mücadelesi bitmiyordu yaşamın ve yalnızca, senden istediklerini koparmış insanlarla yol sürdürmektedu. Diğerleri güven yoksunu birer budalaydı. Güven, istediğini verdiğin bireylerle var oluyordu. Değiştiklerinde anlıyordun unutmaktan başka seçenek bırakmadıklarını. Onlarsız yaşamın nasıl da akıcı olduğunu yeniden keşfetmenin hazzı ile salıveriyordun kendini dinginliğe. 

Dikine çatlamış bir bardaktan sızan kaynar çay  gibi koyveriyordun tüm birikmişlikleri durduk yere. Tahammül sınırını çoktan aşmış düşüncesiyat ve kalbin, güvensizlik sinyali veren tüm lüzumsuzları devre dışı bırakıp hak edilmiş mutluluklar sıkıştırıyordu onların yerlerine. Bugüne kadar gelişigüzel tıkıştırdığın her şey oraya buraya savrulurken yırtık bir cepten fırlarcasına,  umursamadan yürümeye sürdürmektedun. Umursadıkça umursanmayan olduğunun idrakine vardığından beri daha kolay çizik atmayı öğrenmiştin yürek fihristine. Bu noktada geriye dönüp bakma gereksizliğinin bilincinde, ileri adım attığın sürece başarıya bir adım daha yaklaşıyordun. 

Kırıldıkça çiçekleniyor, çiçek açtıkça güçleniyordun. Çünkü biliyordun ki her yenilgi, kendini bulman için bir öğretiydi ve sen bunca olumsuzluk içinden çiçeği burnunda, umut dolu kazanımları alıp, yürek heybene koyup yola öyle devam edecektin. Etmek zorundaydın hatta. Aksi hâlde olumsuzluklara takılı kalmak, içinden çıkılamayacak koca bir kaos ve zaman kaybı olacaktı. Yol varmak için değildi, mücadele ettikçe ulaşılmaz oluyordu. Yaklaştıkça bir miktar daha uzuyor ama bir türlü varılmıyordu. Güvenlik ihlali yapan güvensizler de çıkmıştı yaşamından fakat bir türlü istediğimiz dengeyi sağlayamıyordun. Peki, ne yapmak gerekiyordu yolun hedef kısmına varmak için ve ne eksikti?

Kırıldığın Yerden Çiçek Açacaksın PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu