Tarih Kitapları

Kısa Soğuk Savaş Tarihi PDF indir

Kısa Soğuk Savaş Tarihi PDF indir, e-kitap sitemizde Kısa Soğuk Savaş Tarihi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İlkin Başar Özal tarafından kaleme alınan Kısa Soğuk Savaş Tarihi kitabı 512 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kısa Soğuk Savaş Tarihi kitabını 9786050833195 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kısa Soğuk Savaş Tarihi kitap özeti, Kısa Soğuk Savaş Tarihi pdf oku, Kısa Soğuk Savaş Tarihi yandex, İlkin Başar Özal e-kitap pdf, Kısa Soğuk Savaş Tarihi PDF Drive, Kısa Soğuk Savaş Tarihi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kısa Soğuk Savaş Tarihi PDF Oku

Kısa Soğuk Savaş Tarihi Kısa Özet

20. yüzyılın ortalarında insanlık, II. Dünya Savaşı denen altı yıl sürmüş bir kâbustan kurtulmuştu. Lakin gökyüzünde karanlık bulutlar dolaşmaya sürdürmektedu. Bu kez dünya değişik bir kavramla tanıştı: Soğuk Savaş. *Baltıklardan Adriyatik*e uzanan *Demir Perde* ile ayrılan dünya, kırk beş yıl boyunca topyekûn yok olma tehdidinin altında yaşadı.
Bu kırk beş yılda insanlık; Sovyet gulaglarında milyonlarla ifade edilen sayıda canını yitirdi, Amerikan McCarthyciliği zamanında cadı avına maruz kaldı, 38. Paralel’le ayrılan Kore’de kendisiyle hiç ilgisi olmayan bir davada kanını akıttı, Berlin’de bir duvarın arkasına hapsoldu, Küba’da tırmanan krizle nükleer yok oluşun eşiğinden döndü, Vietnam’da girdiği bataklıktan senelerca çıkamadı, iki kutup arasına sıkıştırılmaya karşı isyanını çiçek çocuklarla, Beatles’la, Rock and Roll’la haykırdı, uzaya çıktı, Ay’a ayak bastı, Polonya’da, Macaristan’da, Çekoslovakya’da yeşeren *bahar* ümitlerinin solduğunu gördü. Ve nihayet bir duvarın yıkılışı bu devrin sonunu getirdi.
İlkin Başar Özal Kısa Soğuk Savaş Tarihi’nde 1945-1990 senelerı arasını adeta bir kameranın vizöründen aktarır gibi canlı bir anlatımla sunuyor. Dönemler arası bağlantılar kurarak geçmiş’le gün’ü bir araya getiriyor.

Kısa Soğuk Savaş Tarihi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu