Araştırma Kitapları

Kişilerarası İletişimde Dinleme Becerisi PDF indir

Kişilerarası İletişimde Dinleme Becerisi PDF indir, e-kitap sitemizde Kişilerarası İletişimde Dinleme Becerisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Zeynep Cihangir tarafından kaleme alınan Kişilerarası İletişimde Dinleme Becerisi kitabı 166 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kişilerarası İletişimde Dinleme Becerisi kitabını 9786055426118 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kişilerarası İletişimde Dinleme Becerisi kitap özeti, Kişilerarası İletişimde Dinleme Becerisi pdf oku, Kişilerarası İletişimde Dinleme Becerisi yandex, Zeynep Cihangir e-kitap pdf, Kişilerarası İletişimde Dinleme Becerisi PDF Drive, Kişilerarası İletişimde Dinleme Becerisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kişilerarası İletişimde Dinleme Becerisi PDF Oku

Kişilerarası İletişimde Dinleme Becerisi Kısa Özet

Derslerimde, seminerlerde, yürüttüğüm psikolojik danışma ve klavuzluk uygu-lamalarında gençlere ve yetişkinlere; *Nasıl bir dinleyicisiniz?*, *Başkalarını iyi dinleyebiliyor musunuz?*, *Çocuğunuzu nasıl dinlersiniz?* gibi sorular soruyo-rum. Bu soruları yönelttiğim hiç kimse şuana dek *Ben iyi bir dinleyici değilim.* veya buna benzer bir şey söylemedi. Herkes iyi dinleyici olduğunu açıkladı ve birden fazla kişi de başkalarının kendisini dinlemediğinden yakındı.
Bu çelişkinin, iyi dinlemenin neleri içerdiğinin bilinmemesinden ortaya çıktığını düşünüyorum. Ayrıca bireylerin başkalarının kendilerini dinlememelerinden yakınmaları da dinlemenin ne kadar mühim bir beceri olduğunu gösteriyor.

Bu anlamda kitabın psikolojik danışmanlara, psikolojik danışman adaylarına, diğer yardım hizmetlerinde çalışanlara/çalışacak olanlara, anne ve babalara, öğretmenlere, dinleme becerilerini geliştirmek isteyen herkese yararlı bulunacağını bekliyorum.

Kişilerarası İletişimde Dinleme Becerisi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu