Psikoloji Kitapları

Kişilik Testleri PDF indir

Kişilik Testleri PDF indir, e-kitap sitemizde Kişilik Testleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kolektif tarafından kaleme alınan Kişilik Testleri kitabı 216 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kişilik Testleri kitabını 9789752565258 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kişilik Testleri kitap özeti, Kişilik Testleri pdf oku, Kişilik Testleri yandex, Kolektif e-kitap pdf, Kişilik Testleri PDF Drive, Kişilik Testleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kişilik Testleri PDF Oku

Kişilik Testleri Kısa Özet

Psikolojik testler klinik alanda kişilik, zeka gibi bireysel niteliklerin ölçümü ile tanı ve değerlendirme gibi pratik ihtiyaçların bunun yanında araştırma amacı için de sıklıkla kullanılan ölçme araçlarıdır. Araştırma ve uygulama süreçlerinde çok fazla başvurulan araçlar olmalarına rağmen bu testlerin uygulama ve değerlendirme aşamalarına ilişkin, yeterli düzeyde ve kolay ulaşılabilir kaynaklar mevcut değildir.

Elinizdeki çalışma, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Tematik Algı Testi (TAT), Louisa Düss Psikanalitik Hikâyeler Testi gibi kişiliğin ölçülmesinde sıklıkla kullanılan objektif ve projektif yedi testi ele alarak bu testlerin niteliği, uygulama ve değerlendirme süreçleri ile ilgili bilgi sağlamaktadır. Bu bağlamda, testlerle alakalı bilimsel literatür ve uygulamaveyair pratik bilgiler bir arada bulunmaktadır. Testlerin, kim tarafından geliştirildiği, önceki sürümleri ve revizyonları, standardizasyon çalışmaları gibi künye bilgileri ile kimlere uygulandığı, uygulama aşamasında testörün nasıl bir yöntem ve sıra izleyeceği, nasıl yönerge vereceği, testi nasıl puanlandıracağı ve değerlendireceği gibi uygulama bilgileri bunlar içindedır.

Kişilik Testleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu