Edebiyat Kitapları

Kız, Yılan, Diken PDF indir

Kız, Yılan, Diken PDF indir, e-kitap sitemizde Kız, Yılan, Diken kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Melissa Bashardoust tarafından kaleme alınan Kız, Yılan, Diken kitabı 336 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Kız, Yılan, Diken kitabını 9786254486821 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kız, Yılan, Diken kitap özeti, Kız, Yılan, Diken pdf oku, Kız, Yılan, Diken yandex, Melissa Bashardoust e-kitap pdf, Kız, Yılan, Diken PDF Drive, Kız, Yılan, Diken Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kız, Yılan, Diken PDF Oku

Kız, Yılan, Diken Kısa Özet

Her masalın başladığı gibi bir varmış, bir yokmuş.

Dokunuşlarına kadar zehirli olan bir prenses varmış.

 

Lakin bu, ailesinden uzakta, yalnızca kendi bahçesinde güvenle yaşayan Soraya için bir masaldan ibaret değil. O, gizlenmek zorunda olan ve ailesinin onu herkesten sakladığı bir prenses.

 

İkiz kardeşi Sorush’un evleneceği gün yaklaşırken Soraya’nın bir karar vermesi gerekir: Hayatında ilk kez gölgelerinden çıkıp bireylerin içine karışmaya hazır mıdır?

 

Hayatı boyunca elde etmek için kıvrandığı ve onu özgürlüğüne kavuşturabilecek bilgiye sahip bir iblis zindanlarında yatıyordur. Öte yanda ise ondan korkmayan, zehrinin altında yatan kişiyi anlayan genç bir adam mevcuttur.

 

Soraya dünya çapındaki yerini biliyordur fakat verdiği kararlar hiç de ummadığı gibi sonuç verince kim olduğunu ve neye dönüştüğünü sorgulamaya başlar.

 

İnsan veya iblis.

Prenses veya canavar.

 

MELISSA BASHARDOUST

 

İngilizce bölgesindeki eğitimini Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de tamamlamıştır. Orada yaratıcı yazarlığa, çocuk edebiyatına, masallara ve yeniden anlatımlarına ilgi duymaya başlamıştır. Alice isimli kedisi ve olabileceken ihtiyacından fazla Jane Eyre kitaplarıyla Güney Kaliforniya’da yaşamaktadır. Girls Made of Snow and Glass ilk romanıdır.

 

 

 

“Bashardoust, ait olduğu Pers kültüründen mitleri ve efsaneleri tercih ederek kimsenin göründüğü gibi olmadığı, büyülü ve ihanet dolu bir dünya yaratıyor. Şeffaf, şiirsel bir dil kullanan Bashardoust, karakterlerinin motivasyonlarını deşip beklenmedik sona kadar okuru kitaba bağlıyor.”

Booklist

 

 

“Bashardoust, Pers mitlerini ve masallarını kadın kahramanın kimlik arayışına çeviriyor ve buna kuvvetli kadın müttefiklerini de ekliyor. Davetkâr bir feminist hikâye.”

Kirkus

 

 

“Bilinen masallarla Pers mitlerinin ve efsanelerinin müthiş bir birleşimi. Yılın en iyi kitaplarından biri olduğu su götürmez bir gerçek!”

 —BuzzFeed

 

 

“Aile, canavarlar ve aşk için yaptığımız şeyler üzerine büyüleyici bir hikâye.”

—S.A. Chakraborty, The City of Brass kitabının yazarı

Kız, Yılan, Diken PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu