Sağlık Kitapları

Klinik Ebelik Uygulamaları İçin Ebenin Etkinliği PDF indir

Klinik Ebelik Uygulamaları İçin Ebenin Etkinliği PDF indir, e-kitap sitemizde Klinik Ebelik Uygulamaları İçin Ebenin Etkinliği kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Lauren A. Dutton tarafından kaleme alınan Klinik Ebelik Uygulamaları İçin Ebenin Etkinliği kitabı 336 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Klinik Ebelik Uygulamaları İçin Ebenin Etkinliği kitabını 9786057895899 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Klinik Ebelik Uygulamaları İçin Ebenin Etkinliği kitap özeti, Klinik Ebelik Uygulamaları İçin Ebenin Etkinliği pdf oku, Klinik Ebelik Uygulamaları İçin Ebenin Etkinliği yandex, Lauren A. Dutton e-kitap pdf, Klinik Ebelik Uygulamaları İçin Ebenin Etkinliği PDF Drive, Klinik Ebelik Uygulamaları İçin Ebenin Etkinliği Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Klinik Ebelik Uygulamaları İçin Ebenin Etkinliği PDF Oku

Klinik Ebelik Uygulamaları İçin Ebenin Etkinliği Kısa Özet

İnsanlığın var oluşundan beri gerçekleşmekte olan gebelik ve doğum süreci, kadının yaşamı boyunca yaşadığı eşsiz olaylardan biridir. Kadının ve bebeğinin birlikte çıktığı bu yolculuktan keyif alması, doğum anında gerçekleşen o muazzam varoluşa tanıklık etmesi, süreci sevgi ile beklemesi ve bu yolculuğu müthiş anılarla tamamlaması en temel sağlıklı doğum hakkıdır. DSÖ’nün verilerine göre her dakika 380 kadın gebe kalmakta, bu gebeliklerin hemen hemen yarısını ise istenmeyen gebelikler oluşturmaktadır. Her dakika gebe kalan kadınların hemen hemen üçte biri gebelikle alakalı bir komplikasyon yaşamakta, bir kadın ise gebelik ve gebeliğe bağlı nedenlerden dolayı ölmektedir. 2018 yılı verilerine göre, Türkiye’de sezaryen oranları %51,7 gibi yüksek oranlardadır, hatta bu, bazı özel hastanelerde %80’e çıkabilmektedir. Sağlık Bakanlığı ve anne çocuk ergen sağlığı vb. gibi kurumların, kadınları normal doğuma özendirme ve normal doğum yapmalarını sağlamaya yönelik eğitim ve uygulama stratejileri artarak sürdürmektedir. Bu nedenle bu kitabın hem eğitim sürecinde hem de hizmet sunumundaki önemi ortaya çıkmaktadır.

Klinik ebelik uygulamalarına yönelik hazırlanan ve ebenin etkinliğini ortaya koyan bu cep rehberi, hem ebeler hem de kadın sağlığı alanında çalışan hemşireler için, bunun bunun yanında ebelik öğrencileri için, birden fazla ispata dayalı ve yenilikçi uygulamayı içinde barındırmaktadır. Bu cep rehberinde; gebelik, doğum ve doğum sonu zamanda yaşanan değişimler, ispata dayalı uygulamalar, etik ve ahlaki yaklaşımlar, gebelik, doğum ve doğum sonu zamanda görülen komplikasyonlar, gebelik ve doğum sürecinde ruh sağlığında yaşanan değişimler, fetüsün büyüme ve gelişmesi, yenidoğan sağlığı ve komplikasyonları, gebelikte yaygın olan sıkıntılar, tanı ve tedavi metotları vb. gibi birden fazla özgün konu anahtar olacak bilgiler ile ele alınmıştır. DSÖ’nün 2030 yılına kadar Dünya genelinde ebelik eğitiminin değerinin artırılmasını ve 2020 senesinin da hemşirelik ve ebelik mesleklerinin yılı bulunacağını deklare etmesi de bu meslek grubunun eğitiminin ve hizmet sunumunun, anne, bebek ve bundan dolayı toplum sağlığının güçlendirilmesinde ne kadar mühim olduğunu göstermektedir.

Klinik Ebelik Uygulamaları İçin Ebenin Etkinliği PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu