Sağlık Kitapları

Klinik Uygulamada Bilişsel Davranışçı Terapi – 1 PDF indir

Klinik Uygulamada Bilişsel Davranışçı Terapi – 1 PDF indir, e-kitap sitemizde Klinik Uygulamada Bilişsel Davranışçı Terapi – 1 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Ak tarafından kaleme alınan Klinik Uygulamada Bilişsel Davranışçı Terapi – 1 kitabı 240 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Klinik Uygulamada Bilişsel Davranışçı Terapi – 1 kitabını 9786254396496 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Klinik Uygulamada Bilişsel Davranışçı Terapi – 1 kitap özeti, Klinik Uygulamada Bilişsel Davranışçı Terapi – 1 pdf oku, Klinik Uygulamada Bilişsel Davranışçı Terapi – 1 yandex, Mehmet Ak e-kitap pdf, Klinik Uygulamada Bilişsel Davranışçı Terapi – 1 PDF Drive, Klinik Uygulamada Bilişsel Davranışçı Terapi – 1 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Klinik Uygulamada Bilişsel Davranışçı Terapi – 1 PDF Oku

Klinik Uygulamada Bilişsel Davranışçı Terapi – 1 Kısa Özet

Psikiyatrik bozukluklar yanında diğer tıbbi hastalık ve sosyal sorunlarda da en faydalı terapi yöntemi olduğu gösterilmiş olan Bilişsel Davranışçı Terapi`ye (BDT) ilgi her geçen gün artmaktadır. Ruh sağlığı çalışanlarının BDT`ye yönelik git gide artan okuma ve öğrenme çabası bu alanda yazılan kitap rakamının artması gereksinimini doğurmuştur. Bu kitap, BDT eğiticisi olarak görev alan ve bunun yanı sıra klinik uygulama yapan akademisyenler tarafından BDT`yi öğrenmek ve uygulamak isteyenler için kaynak kitap olması hedeflenerek yazılmıştır.

Yazarlar, BDT`nin uygulanmasına yönelik bilgileri aktarırken çeviri kitaplardan farklı olarak yaşadığımız toplumun değerleri ve kültürel yapısı gibi etkenleri de göz önünde bulundurmuşlardır. Kitapta BDT`nin temel kavramları ele alındıktan sonra klinik pratikte en fazla karşılaşılan ruhsal bozukluklardan Depresyon, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Panik Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Sosyal Anksiyete Bozukluğu ve Fobilerde BDT uygulamasına yönelik bilgiler sunulmuştur. Her bölümde yazarlar tarafından takip edilen olgulardan bir araya getirilen örnekler sunulmuştur. Teorik ve pratiğin harmanlanarak sade bir dille sunulduğu eserin ruhsal acılara dokunan siz değerli okurlarımıza yol göstermesi dileğiyle…

Klinik Uygulamada Bilişsel Davranışçı Terapi – 1 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu