Sağlık Kitapları

Klinik Uygulamada Zihin Beden Tıbbı PDF indir

Klinik Uygulamada Zihin Beden Tıbbı PDF indir, e-kitap sitemizde Klinik Uygulamada Zihin Beden Tıbbı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hilary McClafferty tarafından kaleme alınan Klinik Uygulamada Zihin Beden Tıbbı kitabı 240 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Klinik Uygulamada Zihin Beden Tıbbı kitabını 9786050667219 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Klinik Uygulamada Zihin Beden Tıbbı kitap özeti, Klinik Uygulamada Zihin Beden Tıbbı pdf oku, Klinik Uygulamada Zihin Beden Tıbbı yandex, Hilary McClafferty e-kitap pdf, Klinik Uygulamada Zihin Beden Tıbbı PDF Drive, Klinik Uygulamada Zihin Beden Tıbbı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Klinik Uygulamada Zihin Beden Tıbbı PDF Oku

Klinik Uygulamada Zihin Beden Tıbbı Kısa Özet

Bu¨tu¨nleyici tıbba yo¨nelik talep son senelerda artmıs¸ ve sinirbilim bölgesindeki en son aras¸tırmalar yeni tedavi sec¸enekleri ic¸in fırsatlar ortaya koymus¸tur. Bu metin zihin-beden tıbbını destekleyen ispatları o¨zetlemekte ve olgu temelli zengin o¨rnekler sağlamaktadır. Uygulayıcıların bu yeni alanda gu¨ncel kalmasına yardımcı olmak maksadıyla, bir klinisyen tarafından ve klinisyenler ic¸in yazılmıs¸tır.

Zihin-beden tıbbının o¨nemine degˆinen temel bo¨lu¨mlere ek olarak, stresin fizyolojik etkileri, iletis¸im becerileri ve zihin-beden tıbbını muayeneye dahil etme yo¨ntemleri u¨zerine bo¨lu¨mler ic¸eren bu kitapta, ardından c¸es¸itli zihin-beden terapileri tanıtılmakta ve bunların sec¸ilmis¸ klinik hastalıklarda kullanımı ele alınmaktadır. Terapiler, nefes c¸alıs¸ması ve relaksasyon, hipnoz ve yo¨nlendirilmis¸ imgelem, meditasyon, mindfulness, spiritualite, s¸efkat temelli terapiler, yaratıcı sanat terapileri ve hareket terapileri olarak gruplanmıs¸tır. Her bo¨lu¨m terapilerle alakalı olgu sunumları, arka plan ve tarih, en iyi s¸ekilde kullanımı, egˆitim gereksinimleri, riskleri ve yararları ic¸ermektedir. Belirli durumlara odaklanan bo¨lu¨m, gu¨ncel aras¸tırmalara yer vermekte ve as¸agˆıdaki alanlarda c¸ocuk ve eris¸kin o¨rnekleri sağlamaktadır. Bunlar: endişe ve depresyon, akut ve kronik agˆrı, gastrointestinal ve u¨rolojik durumlar, otoimmu¨n, inflamatuar, cerrahi, onkoloji ve digˆer hastalıklardır.

Klinisyenlerin ispata dayalı zihin-beden terapilerini hasta bakımına dahil etmelerine yardımcı olmak ic¸in kaynaklar ve pratik arac¸lar sunan bu kitap, bunun yanı sıra tüm sağlık profesyonelleri, tıp ve hems¸irelik o¨gˆrencileri, asistanlar, yandal uzman kişilerı, hems¸ireler ve bir c¸ok uzmanlık alanından uygulayıcılar ic¸in c¸ok degˆerli bir kaynaktır.
Hilary McClafferty pediatri, pediatrik acil tıp ve bu¨tu¨nleyici tıp alanında kurul sertifikalıdır. Amerikan Bu¨tu¨nleyici Tıp Kurulu’nun kurucu u¨yesidir ve Amerikan Pediatri Akademisi Bu¨tu¨nleyici Tıp Bo¨lu¨mu¨’nu¨n bir o¨nceki bas¸kanıdır.

Klinik Uygulamada Zihin Beden Tıbbı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu