Teknoloji Kitapları

Klinisyenler İçin Beslenme PDF indir

Klinisyenler İçin Beslenme PDF indir, e-kitap sitemizde Klinisyenler İçin Beslenme kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Gündüz tarafından kaleme alınan Klinisyenler İçin Beslenme kitabı 216 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Klinisyenler İçin Beslenme kitabını 9786057607157 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Klinisyenler İçin Beslenme kitap özeti, Klinisyenler İçin Beslenme pdf oku, Klinisyenler İçin Beslenme yandex, Mehmet Gündüz e-kitap pdf, Klinisyenler İçin Beslenme PDF Drive, Klinisyenler İçin Beslenme Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Klinisyenler İçin Beslenme PDF Oku

Klinisyenler İçin Beslenme Kısa Özet

Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam değerini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin öğelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda almak için bilinçli yapılması gereken bir davranıştır.

Beslenme açlık duygusunu bastırmak, karın doyurmak veya canının çektiği şeyleri yemek içmek değildir. Yeterli ve dengeli beslenme sağlığın temelidir.

Besin öğeleri vücudun gereksinmesi düzeyinde alınamadığında yetersiz beslenme meydana gelir. Gereğinden fazla besin tüketilirse, alınan besin öğeleri vücutta yağ olarak depolanarak zararlı etkilere neden olabilir.

Bu duruma dengesiz beslenme denir.

Dengesiz beslenmenin önlenmesinde beslenme eğitimi ile sağlıklı beslenme bilincinin kazandırılması büyük bir önem taşır. Bilhassa kronik hastalığı olan hastaların beslenmeleri oldukça önem arz eder. Beslenme konusu hasta ve hasta yakınlarını ilgilendirdiği kadar biz klinisyenleri de yakında zamandan ilgilendirmektedir.

Bu kitabımız, en güncel kılavuzlar ve literatürler eşliğinde farklı klinik branşlardaki klinisyenler tarafından hazırlanmıştır.

Hazırladığımız bu kitabın diyetisyenlere ve biz sağlık profesyonellerine, tetkik, tedavi ve ardındanki aşamalarda hastalarımızın beslenmelerine yardımcı bulunacağını düşünüyoruz.

Klinisyenler İçin Beslenme PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu