Bilgisayar Kitapları

Kodlamaya Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama Dili PDF indir

Kodlamaya Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama Dili PDF indir, e-kitap sitemizde Kodlamaya Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama Dili kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Fatih Çağatay Baz tarafından kaleme alınan Kodlamaya Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama Dili kitabı 76 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kodlamaya Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama Dili kitabını 9786057990051 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kodlamaya Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama Dili kitap özeti, Kodlamaya Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama Dili pdf oku, Kodlamaya Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama Dili yandex, Fatih Çağatay Baz e-kitap pdf, Kodlamaya Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama Dili PDF Drive, Kodlamaya Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama Dili Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kodlamaya Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama Dili PDF Oku

Kodlamaya Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama Dili Kısa Özet

Bilişim teknolojilerinin geldiği noktadan çok, ne kadar kısa bir sürede bu kadar yol kat ettiğinin sorulması gerektiğini düşünüyorum. Bilgisayarlar literatürde sözü edilen tanımlarının çok dışında artık. Otomobiller, akıllı ev sistemleri, sağlık sektörü ve daha bir çok günlük yaşamdan karelerde bilgisayarlar mühim roller üstleniyor.

Yeni bir çok kavram zihinleri meşgul ediyor. Kripto para, yapay zekâ, semantik web, robotik kodlama ve onlarca yeni başlık. Muhakkak buraya kadar söz ettiğim konuların perde arkasında rol alan kahramanlar var: Programcılar. Ve onların kullandıkları programlama dilleri…

Evet aslında bu programlama dili kavramı bir *dil*. Evet aslında bir *lisan*. Programlama dili. Bir eğitimci gözü ile baktığımda ülkemizde *yabancı dil* öğretimi bi hayli zor. Esasen güzel dilimiz Türkçeyi doğru konuştuğumuz bile tartışmaya açıktır. Dil bilimcilerin alanına girme niyetinde değilim ama benimle sanırım hem fikirsiniz.

Yine kendi alanımıza dönecek olursak, galiba korkacak bir şey yok. Çünkü Türkiye’de programlama dilleri alanında bi hayli kayda değer gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmeler yeterli mi? Tabi ki değil. Ama ümitlendirici.

Millî Eğitim Bakanlığı kodlama öğretiminde öğrenciler ve öğretmenler için yeterli düzeyde mesai harcamaktadır. Algoritmik ve bilişimsel düşünme becerilerinin geliştirilmesi anlamında, ilköğretim kademesinde *Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi* nin okutulmasında çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar sırasında *Haydi Çocuklar Kodlama Öğrenmeye* sloganını kullanmaları da bi hayli heyecan uyandırıcı.

İlköğretim saatleri civarından üniversite laboratuvarlarına kadar ivmelenen teknoloji kullanımı ve programlama dili öğrenimi, geleceğin programcılarını yetiştirmeye yol gösterecektır.

Bu kitap ile, tabiri caizse, çorbada tuzum olsun istedim. Öğrencilerimden gelen *Hangi programlama dili?*, *Nasıl ve nereden başlamalıyım?* sorularına, bu kitap ile yanıt vermeye çalıştım. Programlama dilleri öğrenme hususunda yola çıkmış bireylere bir başlangıç sağlama adına bu kitabı kaleme aldım. Popüler, öğrenimi kolay ve bunun yanı sıra bi hayli işlevsel olan *Python* ile yola koyuldum. *Python* programlama dilini anlatmak için böyle bir kitap muhakkak yeterli değil. Lakin yeni başlayanları yüzlerce sayfalık bir kitap ile sıkmamak, daha doğrusu başlangıç için göz korkutmamak adına, programlama dillerine bir giriş basamağı oluşturdum ve *Python* dan bahsettim.

Kodlamaya Yeni Başlayanlar İçin Python Programlama Dili PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu