Dini Kitaplar

Kök-İnsanlığın Saklı Tarihi PDF indir

Kök-İnsanlığın Saklı Tarihi PDF indir, e-kitap sitemizde Kök-İnsanlığın Saklı Tarihi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hamza Yardımcıoğlu tarafından kaleme alınan Kök-İnsanlığın Saklı Tarihi kitabının çevirmenliğini Wizart Yayınları yapmıştır. Yayıncılığını Wizart Yayınları yaptığı Kök-İnsanlığın Saklı Tarihi kitap özeti, Kök-İnsanlığın Saklı Tarihi pdf oku, Kök-İnsanlığın Saklı Tarihi yandex, Hamza Yardımcıoğlu e-kitap pdf, Kök-İnsanlığın Saklı Tarihi PDF Drive, Kök-İnsanlığın Saklı Tarihi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kök-İnsanlığın Saklı Tarihi PDF Oku

Kök-İnsanlığın Saklı Tarihi Kitap Açıklaması

“Kök” ve “gök” sözcükleri aynı kökenden gelir. Aslını söylemek gerekirse her ikisi de zaman içinde deforme olarak farklılaşmış tek bir kelimeyi ifade eder. Göktürkler göklerin Tanrı’sına “Kök Tengri” diyorlardı ve her şeyin kökeni gökyüzüydü. İnsanlığın tohumu da göklerden geliyordu.

Bu inanış, tarih boyunca yeryüzünde var olmuş bütün dinlerde aynı biçimde devam etmişti. Din ilk insandan şimdiye kadar, toplumların bilinçaltının ve bundan dolayı yaşamın merkezinde yer aldı. Bu bakımdan dinin tarihi insanlığın da tarihidir bunun yanı sıra.

Antik toplumların destanlarla günümüze ulaştırdığı hikayeler, karşı karşıya geldirmalı olarak okunduğunda, yeryüzündeki tüm toplumların ortak bir hafızaya sahip oldukları görülür. Aynı kökene dayanan ve kaynağını göklerden alan evrensel bir hikayeyle yüz yüze kalırız. İnsanoğlunun dünya çapındaki macerasınin başladığı günden bu yana tek bir din oldu ve her toplum onu kendine göre uyarlayıp çeşitlendirdi. Peki müthişliklerle dolu bu evrensel hikaye, kayıtlı insanlık tarihindeki tüm toplumların ortak hezeyanı mıydı, yoksa klasik tarih anlayışımızı ve tabularımızı yerle bir edecek büyük bir gerçeğe mi ışık tutuyordu?

Bu kitap başlangıcı dünyanın ötesine, göklere dayanan ve bin senelerdır saklı tutulmuş bir farklı insanlık tarihini resmeder.

Kök-İnsanlığın Saklı Tarihi PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu