PDF

Kolektif – Geleceğe Yön Veren Başarı Öyküleri PDF Oku indir

Kolektif – Geleceğe Yön Veren Başarı Öyküleri PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Kolektif – Geleceğe Yön Veren Başarı Öyküleri kitabını araştırdık. Ayrıca Kolektif tarafından kaleme alınan Kolektif – Geleceğe Yön Veren Başarı Öyküleri kitap özetinin yanı sıra, Kolektif – Geleceğe Yön Veren Başarı Öyküleri pdf oku, Kolektif – Geleceğe Yön Veren Başarı Öyküleri yandex, Kolektif – Geleceğe Yön Veren Başarı Öyküleri e-kitap pdf, Kolektif – Geleceğe Yön Veren Başarı Öyküleri PDF Drive, Kolektif – Geleceğe Yön Veren Başarı Öyküleri Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Kolektif – Geleceğe Yön Veren Başarı Öyküleri PDF indir Oku

Bir uçak yolculuğu esnasında beyaz bir kadın ile zenci bir adam yan yana oturmaktaydılar. Beyaz kadın bu durumdan rahatsız olmuştu; hostesten kendisine başka bir yer bulmasını istedi. Zenci birinin yanında oturamazdı. Hostes, uçağın tamamen dolu olduğunu; fakat VIP bölümünde yer olup olmadığına bakacağını dile getirdi. Diğer yolcular olayı şaşkınlık ve tiksinti dolu bakışlarla izliyorlardı; kadın, yaptığı saygısızlık yetmezmiş gibi bir de VIP bölümünde yolculuğuna devam edecekti. Teninin renginden dolayı kendine hakaret edilen adam ise suskundu, yanıt vermemeyi tercih etmişti. Kadın ise zenci adamdan uzakta VIP bölümünde seyahat edeceğini düşünerek hostesin dönmesini bekliyordu. Hostes birkaç dakika sonra geri geldi: “Geciktiğim için çok özür dilerim; neyse ki VIP bölümünde boş yer bulabildim. Bu yeri bulmak biraz zamanımı aldı, sonra yer değişikliği için pilottan izin almam gerekiyordu. ‘Hiç kimse sorun yaratan bir diğeri olannin yanında oturmak mecburiyetinde tutulamaz’ dedi ve bu izni verdi.” Diğer yolcular duyduklarına inanamıyorlardı, herkes şaşkındı. Bu arada kadın da yüzünde mağrur bir ifadeyle yerinden kalkmaya hazırlandı. Aynı anda hostes, oturmakta olan zenciye dönerek: “Beyefendi, sizi uçağın VIP bölümündeki yeni yerinize götürmem için beni takip eder misiniz lütfen? Seyahat firmamız adına kaptan pilotumuz, böyle nahoş bir olay yaratan kimsenin yanında oturmak mecburiyetinde bırakıldığınız için sizden fazla özür diliyor.” Tüm yolcular hep birlikte, bu olayı iyi bir biçimde neticelendiran uçak personelini alkışlayarak tebrik ettiler. O yıl, kaptan pilot ve hostes uçaktaki davranışlarından dolayı ödüllendirildiler.

Aşağıdaki mesaj, personelin görebileceği biçimde sergilenmek üzere tüm ofislere gönderildi: “İnsanlar onlara ne dile getirdiğinizi unutabilirler, insanlar onlara ne yaptığınızı da unutabilirler; ama insanlar onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar.”

Kolektif – Geleceğe Yön Veren Başarı Öyküleri PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu