Siyaset Kitapları

Komünist Parti Manifestosu PDF indir

Komünist Parti Manifestosu PDF indir, e-kitap sitemizde Komünist Parti Manifestosu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Friedrich Engels tarafından kaleme alınan Komünist Parti Manifestosu kitabı 104 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Komünist Parti Manifestosu kitabını 9786052237250 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Komünist Parti Manifestosu kitap özeti, Komünist Parti Manifestosu pdf oku, Komünist Parti Manifestosu yandex, Friedrich Engels e-kitap pdf, Komünist Parti Manifestosu PDF Drive, Komünist Parti Manifestosu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Komünist Parti Manifestosu PDF Oku

Komünist Parti Manifestosu Kısa Özet

Lenin Komünist Manifesto için; “Bu ufak kitapçığın ağırlığı birden fazla cilde denktir. Bugüne dek uygar dünya çapında örgütlü ve mücadeleci proletaryanın tümüne hayat ve hareket veren onun ruhudur.” demektedir.

Bilimsel sosyalizmin en mühim program belgelerinden biridir.

Karl Marx ve Friedrich Engels tarafından ilk kez 21 Şubat 1848`de yayımlanan yazı, komünizmin ilk bildirgesi olma özelliği taşımaktadır.

Komünist Manifesto, proletaryanın burjuva düzenini ve üretim araçlarının özel mülkiyeti bir devrimle ortadan kaldırarak sınıfsız bir toplum düzenini gerçekleştirmesi gerektiğini söyler.

Türkiye`de “komünist” sözcüğünün kullanımının sakıncalı sayıldığı zamanda pembe kitap olarak anılmıştır.

1848’ den bu yana dünya dillerinde Manifesto`nun sayısız basımı yapıldı.

21. yüzyılda hâla yoğun bir ilginin kaynağı olmaya sürdürmektedir.

Bu kitabı okurlarımıza sunmaktan mutluluk dikazz.

Dorlion Yayınları

Komünist Parti Manifestosu PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu