Ekonomi Kitapları

Konaklama İşletmelerinde Önbüro İşlemleri ve Yönetimi PDF indir

Konaklama İşletmelerinde Önbüro İşlemleri ve Yönetimi PDF indir, e-kitap sitemizde Konaklama İşletmelerinde Önbüro İşlemleri ve Yönetimi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nevzat Eraslan tarafından kaleme alınan Konaklama İşletmelerinde Önbüro İşlemleri ve Yönetimi kitabı 604 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Konaklama İşletmelerinde Önbüro İşlemleri ve Yönetimi kitabını 9786051336916 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Konaklama İşletmelerinde Önbüro İşlemleri ve Yönetimi kitap özeti, Konaklama İşletmelerinde Önbüro İşlemleri ve Yönetimi pdf oku, Konaklama İşletmelerinde Önbüro İşlemleri ve Yönetimi yandex, Nevzat Eraslan e-kitap pdf, Konaklama İşletmelerinde Önbüro İşlemleri ve Yönetimi PDF Drive, Konaklama İşletmelerinde Önbüro İşlemleri ve Yönetimi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Konaklama İşletmelerinde Önbüro İşlemleri ve Yönetimi PDF Oku

Konaklama İşletmelerinde Önbüro İşlemleri ve Yönetimi Kısa Özet

Turizm, dünyamızda her geçen sene gelişen, büyüyen bir hizmet endüstrisidir. Konaklama işletmelerin, gelir getiren diğer yan departmanlarının işleyebilmesi; oda satışında gösterilen başarıya bağlıdır. Çünkü konuk tesiste kaldığı sürece işletme içinde bu mekânlarda harcama yapacaktır. Konaklama işletmelerinde ön büronun en mühim işlevi oda satışı yapmak ve satışları yükseltmektır. Bundan dolayı ön büro personeli konuk psikolojisini çok iyi analiz etmeli ve hangi odayı kaça satacağını çok iyi bilmelidir. Oda satışı sanıldığı gibi yalnızca konuğun işletmeye gelip oda talep etmesi ve odayı olduğu gibi kabullenerek odaya yerleşmesi manasına gelmez.
Günümüzde gelişen teknoloji aracılığıyla, git gide artan arz talep dengelerine bağlı olarak konaklama işletmelerinde de otomasyona geçme zorunluluğu doğmuştur.

Bu işletmelerinde kendine özgü tanımları, kavramları ve kısaltmaları mevcuttur. Turizm sektöründe, konaklama hizmetleri eğitimini almış personelin, standart bilgi ve becerinin bunun yanında, konaklama sektöründeki konuk tipleri ve davranışları ile konukla birebir ilişkilerde uyulacak ilkeler ve konuk poblemlerina çözüm bulma kabiliyetine de sahip olabilmelidir. Sağlıklı ilişkiler kurabilen, önemle üstünde durulması gereken kaideleri bilen ve uygulayan insan, toplum tarafından bi hayli beğeni alan, saygı duyulan biri olma özelliğini taşır.

Bu kitap turizm eğitimi veren yüksekokullarda okutulan; Ön Büro Hizmetleri, Ön Büroda Oda İşlemleri, Ön Büroda Vardiya İşlemleri, Ön Büroda Konuk Giriş-Çıkış İşlemleri, Ön Büroda Raporlama İşlemleri, Ön Büro Yönetimi, Konukla İletişim, Turizmde Bilgi Teknolojileri, Getiri Yönetimi, Müşteri Yönetimi ve Bütçeleme derslerine kaynaktır.

Konaklama İşletmelerinde Önbüro İşlemleri ve Yönetimi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu