Felsefe Kitapları

Konevi ile Tusi Arasında Metafizik Üzerine Mektuplaşmalar PDF indir

Konevi ile Tusi Arasında Metafizik Üzerine Mektuplaşmalar PDF indir, e-kitap sitemizde Konevi ile Tusi Arasında Metafizik Üzerine Mektuplaşmalar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sadreddin Konevi tarafından kaleme alınan Konevi ile Tusi Arasında Metafizik Üzerine Mektuplaşmalar kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Konevi ile Tusi Arasında Metafizik Üzerine Mektuplaşmalar kitabını 9786055107857 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Konevi ile Tusi Arasında Metafizik Üzerine Mektuplaşmalar kitap özeti, Konevi ile Tusi Arasında Metafizik Üzerine Mektuplaşmalar pdf oku, Konevi ile Tusi Arasında Metafizik Üzerine Mektuplaşmalar yandex, Sadreddin Konevi e-kitap pdf, Konevi ile Tusi Arasında Metafizik Üzerine Mektuplaşmalar PDF Drive, Konevi ile Tusi Arasında Metafizik Üzerine Mektuplaşmalar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Konevi ile Tusi Arasında Metafizik Üzerine Mektuplaşmalar PDF Oku

Konevi ile Tusi Arasında Metafizik Üzerine Mektuplaşmalar Kısa Özet

Metafizik bilimi her insanın açık bir kesinlikle kabul ettiği ‘varlık’ meselesini konu edinir. Her bireyin ‘kabul ettiği’ bir olgu etrafında yaşanan sorunlar ve bu poblemlerin çözümü kapsamı içinde yazılan metafizik eserleri bütün düşünce tarihinin en çetin metinleridir. Bu nedenle metafizik ilmi, varlığı yönünden ilk bilim yahut ilk felsefe olsa bile okunma öğrenme süreci yönünden nihai felsefe kabul edilmiştir.

13. asırdan bu yana yeni bir metafizik anlayışı ortaya koyan Konevi’nin görüşleri ‘varlık’ meselesi yerine Tanrı’nın varlığından hareket eder. Ona göre insanın ‘belirsiz bir ilke’ şeklindeki Tanrı’nın varlığını inkar etmesi söz konusu değildir. Farklı dönemleri ve disiplinleriyle İslam nazari geleneğinin en mühim kurucu düşünürlerinden birisi olan Konevî, bütün kitaplarını metafiziğe tahsis etmiştir. Daha önce Yazışmalar adıyla yayımlanan elinizdeki kitap bu eserlerden farklı.

Eser, İbn Sina şarihlerinden Nasirüddin et-Tûsi ile Konevi’nin metafiziğin en temel meseleleri üzerindeki karşılıklı mektuplarından meydana gelir. Bu özelliğiyle kitap Doğu’da ve Batı’da örneğine ender rastlanır şaheserlerdendir. Metafizik okuru, bu mektuplarda iki filozofun içtenyetini, kolaylaştırıcı yaklaşımlarını ve her şeyden mühimsi meseleleri anlama çabalarını görerek kendini metafiziğe daha yakın hissedecektir.

– Ekrem Demirli

Konevi ile Tusi Arasında Metafizik Üzerine Mektuplaşmalar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu