Ekonomi Kitapları

Kör Bakış PDF indir

Kör Bakış PDF indir, e-kitap sitemizde Kör Bakış kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Matt Johnson tarafından kaleme alınan Kör Bakış kitabı 376 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kör Bakış kitabını 9786057428769 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kör Bakış kitap özeti, Kör Bakış pdf oku, Kör Bakış yandex, Matt Johnson e-kitap pdf, Kör Bakış PDF Drive, Kör Bakış Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kör Bakış PDF Oku

Kör Bakış Kısa Özet

İzlediğiniz tüm reklamlarda saatin 10.10’u gösterdiğini hiç fark ettiniz mi? Ya da tüm fast-food restoranlarının logolarında kırmızı yahut sarı kullandığını? Bazı mağazaların da her zaman indirimde olduğunu?

Bu ayrıntı kısmın farkında olmayabilirsiniz, fakat bunlar sizi baştan beri etkiliyorlar. Her alışverişinizde, ekranı her kaydırdığınızda yahut bir şeye her tıkladığınızda, pazarlamacılar davranışınızı daha doğru bir biçimde tahmin etme kabiliyeti kazanıyor. Bugünlerde markalar sizin hakkınızda sizden daha çok şey biliyor.

Nörobilimci Matt Johnson ve pazarlama gurusu Prince Ghuman, bilime ve gerçek dünya çapından ilgi çekici hikâyelere dayanarak beyin ile markalar içindeki enteresan ilişkinin derinliklerine dalıyor ve pazarlamanın zihinsel yaşamımızın her yönüne nasıl dokunduğunu gösteriyor.

Kararlarımızın kontkarakterinin bizde olduğunu düşünmeyi severiz, fakat gerçek çok daha karmaşıktır. Kör Bakış, pazarlama söz konusu olduğunda size görülemeyeni görme kabiliyeti verecek, böylece kendi şartlarınıza göre tüketebilmenizin yolunu açacak. Beyninizin nasıl çalıştığını ve markaların nasıl beyninize yönelik tasarımlar yaptığını öğrenecek ve psikolojinizin nasıl etkilendiğini, bunun da tüketici davranışlarınıza nasıl yansıdığını anlayacaksınız.

*Kör Bakış bize, nihayetinde daha mutlu, daha zengin ve daha sağlıklı olabilmek için akıllı kararlar veren daha akıllı tüketiciler olmayı öğretiyor.*
—Adam Alter, Karşı Konulamaz’ın yazarı

*Pazarlama profesyonellerinin okuyabileceği en iyi kitaplardan biri.*
—The Neuromarketing Science & Business Association

*Kör Bakış, en iyi markaların beynimize sızıp en iyi gayrimenkulü nasıl ele geçirdiğinin titiz bir incelemesi. Nörobilimi, psikolojiyi ve keyifli hikâyeleri ustaca bir araya getiren bu kitabı okumak bir zevk; sizin en başından içine alacak ve bitirdiğinizde kendinizi daha akıllı hissetmenizi sağlayacak.*
—Rich Karlgaard, Forbes

*Johnson ve Ghuman, kararlarımızı ve tecrübelerimizi şekillendiren görünmez güçleri anlamamıza yardımcı olmak için bilim, iş yaşamı ve hikâye anlatıcılığını ustaca bir araya getiriyor. Yol boyunca, hepimize, gerçekliğin algılanmasıyla tüketiciliğin ne kadar iç içe olduğunu ortaya koyuyorlar.*
—Blake Sherwin, Cambridge Üniversitesi

*Bilimsel çalışmalar ile günümüzün pazarlama stratejilerinin etkinliği içinde yaratıcı ve manalı bağlantılar kuran bu kitap, müthiş bir mizah ve titizlik dengesine sahip. Kör Bakış, hem bir tüketici hem de bir insan olarak kendinizi daha iyi anlamanızı sağlayacak.*
—Natalia Córdova, Yale Üniversitesi

“Kör Bakış, görünüşte basit olan insan sezgisi kavramının altında yatan psikoloji ve nörobilim içindeki olağanüstü derecede karmaşık etkileşimler ile ilgili fikir edinmenizin yolunu açıyor.”
—James Newell, Voyager Capital Genel Müdürü

Kör Bakış PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu