Roman Kitapları

Köy Saatçisi PDF indir

Köy Saatçisi PDF indir, e-kitap sitemizde Köy Saatçisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Salim Nizam tarafından kaleme alınan Köy Saatçisi kitabı 160 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Köy Saatçisi kitabını 9786052232651 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Köy Saatçisi kitap özeti, Köy Saatçisi pdf oku, Köy Saatçisi yandex, Salim Nizam e-kitap pdf, Köy Saatçisi PDF Drive, Köy Saatçisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Köy Saatçisi PDF Oku

Köy Saatçisi Kısa Özet

Bu kitapta, ödüllü yazar Salim NİZAM’ın; Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, Ümit Kaftancıoğlu Hikâye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikâyeleri bulunmaktadır. *Sarıköy ile Üzümlübağ içindeki sarp sırtlarda, ilkbahar ve sonbahar aylarında sarıçiğdemler açar. Köylülerin Çiğdemsırtı olarak nitelendirdikleri yerden hiç kimse çiçek toplamaya cesaret edemez. Oradan çiçek toplayanların kara büyüye tutulacağına inanılır. Ve ne zaman bir çiğdem koparılsa Verena’nın mezarında bir mum yandığı söylenir.*

Köy Saatçisi 1970 senesinde Gönen’de doğan Salim Nizam, hâlâ, çocukluğunu, ilk gençlik senelerını geçirdiği, dallanıp budaklandığı, kök saldığı Gönen’de yaşıyor. Gönen’de tomurcuğa duran ağaç, dünyaya geldiğu, büyüdüğü ve yaşamaya sürdüği toprağın, bizi artık ardında bırakan bir zamanın türküsünü dile getiriyor. Gönen’i merkeze alarak çeşitlendirdiği hikâyelerinde, insana ve insanın hüzünlü, trajik hikâyelerine kulak kabartıyor. Hilmi Yavuz’un: *hüzün ki en fazla yakışandır bize/belki de en fazla anladığımız* dizelerinde dile geldiği gibi, hüzün, Salim Nizam hikâyelerini besleyip büyüten, yaşatan mühim damarlardan biri.

Kitaptaki hikâyeler 1970’li senelerdan başlayıp yüzlerce yıl geriye doğru çeşitlenirken, aradaki büyük zaman farkına rağmen aralarındaki bağlantı, iç içe geçmişlik, yüzlerce yıl sonra bile bu topraklarda insanın kaderinin aynı olduğunu fısıldıyor okuyucusuna.

-Prof.Dr. Salim Çonoğlu / Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü

Köy Saatçisi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu