Hukuk Kitapları

Kripto Para Haczi PDF indir

Kripto Para Haczi PDF indir, e-kitap sitemizde Kripto Para Haczi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İlker Mete Özsoy tarafından kaleme alınan Kripto Para Haczi kitabı 110 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kripto Para Haczi kitabını 9789750269004 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kripto Para Haczi kitap özeti, Kripto Para Haczi pdf oku, Kripto Para Haczi yandex, İlker Mete Özsoy e-kitap pdf, Kripto Para Haczi PDF Drive, Kripto Para Haczi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kripto Para Haczi PDF Oku

Kripto Para Haczi Kısa Özet

Varlığı yahut yokluğuyla hayatlarımıza bireysel ve toplumsal anlamda en büyük etkiyi yapan “para” kavramının, net bir tanımını yapmak güçtür. Merkezinde “para” bulunan bir hukukî tartışmada sağlıklı bir sonuca ulaşmak için, ilk kez “paranın ne anlama geldiğini özümsemek gerekir. Bu meseleyi çözümlemeden, ne “elektronik para” ne de “kripto para” kavramlarını anlamak olabilecekdür. Kripto para kavramını anlamakta kuvvetlik çekenlerin, geleneksel para kavramını da yeteri kadar kavrayamadıkları görülmektedir.

Bu çalışmanın birinci bölümünde “para” kavramı tarihsel süreçleriyle ele alınmış, “kripto para” varlıklara dair bir izah getirilmeye çalışılmıştır. Ardından icra hukukundaki “haciz” kavramı incelenmiş, son bölümde ise halen kitabın yazıldığı zamanda gündemde olmayan; son haftalarda uygulanmaya başlanan “Kripto Para Varlıklarının Haczi” hususu çözümlenmeye çalışılmıştır. Yaklaşık üç yıl önce (2018 yılı sonunda) yapılmış bu akademik çalışmanın ortaya koyduğu sorunun, pandemi sonrası zamanda uygulama alanı bulması, icra müdürlüklerine kripto para haczi için talepler sunulması, bu çalışmanın kitap olarak basılmasının faydalı bulunacağını kanaatini oluşturmuştur. Bu çalışma ile uygulamanın içinde olan hukukçulara ve konunun meraklısı olanlara katkı sağlayabilmek hedeflenmektedir.

Konu Başlıkları
    Para Kavramı, Tarihsel Süreç ve Kripto Para
    Haciz Yoluyla Takip, Haczedilmezlik ve Haczin Konusu
    Borçluya Ait Kripto Paranın Alacaklı Lehine Haczi

Kripto Para Haczi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu