Felsefe Kitapları

Kritias – Kharmides PDF indir

Kritias – Kharmides PDF indir, e-kitap sitemizde Kritias – Kharmides kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Platon (Eflatun) tarafından kaleme alınan Kritias – Kharmides kitabı 88 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kritias – Kharmides kitabını 9786050203356 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kritias – Kharmides kitap özeti, Kritias – Kharmides pdf oku, Kritias – Kharmides yandex, Platon (Eflatun) e-kitap pdf, Kritias – Kharmides PDF Drive, Kritias – Kharmides Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kritias – Kharmides PDF Oku

Kritias – Kharmides Kısa Özet

Kritias, Platon’un geç dönem diyaloglarından biridir. Diyaloğa adını veren Kritias, yaptığı uzun konuşmasında eskiden rahiplerin anlattığı ve Solon’un da kaydettiği savaşlardan, Akropolis’ten, şehrin yapısından ve nasıl kurulduğundan söz eder. Platon’un kayıp ada Atlantis’ten de söz ettiği bu diyalog, aynı nedenle felsefe dışı alanlar yönünden da oldukça önem taşır.

Erken dönem diyaloglarından olan Kharmides ise, bilgelik konusunu ele alır. Ölçülülük, ilişkili ele alınan bir başka konudur. Diyalog, Kharmides’in söz ettiği dört bilgelik tipinden hiçbirini onaylamayan Sokrates’in bakış açısıyla, bilgeliğin ne olduğundan çok ne olmadığı noktasına varılmasıyla sonuçlanır.

Kritias – Kharmides PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu