Müzik Kitapları

Küçük Bateristler – Davul Metodu 1 PDF indir

Küçük Bateristler – Davul Metodu 1 PDF indir, e-kitap sitemizde Küçük Bateristler – Davul Metodu 1 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ramazan Ağaçkaya tarafından kaleme alınan Küçük Bateristler – Davul Metodu 1 kitabı 144 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Küçük Bateristler – Davul Metodu 1 kitabını 9786257725514 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Küçük Bateristler – Davul Metodu 1 kitap özeti, Küçük Bateristler – Davul Metodu 1 pdf oku, Küçük Bateristler – Davul Metodu 1 yandex, Ramazan Ağaçkaya e-kitap pdf, Küçük Bateristler – Davul Metodu 1 PDF Drive, Küçük Bateristler – Davul Metodu 1 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Küçük Bateristler – Davul Metodu 1 PDF Oku

Küçük Bateristler – Davul Metodu 1 Kısa Özet

Müzik eğitimi; her yaş grubundaki bireyleri özellikle de çocukları yaşamları boyunca olumlu yönde geliştirecek, onların hem fiziksel hem de bilişsel gelişimine katkıda bulunacak bir eğitim sürecidir. İnsan, doğuştan getirmiş olduğu yaratma dürtüsünü ve üretme isteğini müzik ile doyurmaya çalışmıştır. Bu yaratma dürtüsünün gelişimine en fazla imkân sağlayan sanat dallarından bir diğeride müziktir. Muhakkak ki bu yaratma güdüsü her yaş grubundaki çocukta mevcuttur ve müzik eğitimi de bu kabiliyetin ortaya çıkmasına ve gelişmesine katkı sağlar. Müzik eğitiminin etkisiyle çocuklar kendilerini daha iyi ifade edebilir, ritimlerin uyumuyla kabiliyetlerini keşfedebilir, duygularının etkilerini yansıtabilir. Tüm bunların dışında konuşma becerilerini, bilişsel ve sosyal kabiliyetlerini de geliştirmektedir. Müzik eğitiminde çalgı türlerinin önemi yadsınamaz.

Kitabın yazılış kaynağı olan “bateri” de bu mühim çalgılardan olup müzik eğitiminde geniş ve manalı bir yere sahiptir. Birçok özelliği bir arada bulundurması yönüyle bi hayli zengin bir yapıya sahiptir. Bunun yanındadünya çapında en fazla kullanılan çalgı çeşitlerinden biridir. Bateri, çocukların zihinsel-duygusal gelişimlerine katkı sağlayan ve bunları geliştiren bir detaya sahiptir. Beynin hem sağ hem de sol lobunun daha etkili çalışmasına katkı sağladığı gibi iki elini ve iki ayağını da belirli bir metronom içinde matematiksel olarak farklı şekillerde kullanılmasında da etkili olmaktadır.

Yani bateri çalan bir çocuk, beyninin her iki lobunu birden sürekli olarak kullanmaktadır. Böylelikle beyindeki lobların koordinasyonu sağlanmış olur. Yapılan araştırmalarda bazı nöroloji hastalarının bateri çalışmaları ile hastalıklarına karşı daha dirençli bir yapıya sahip oldukları gözlenmiştir. Bu nedenle bateri çalan bireyler; zihinsel çalışmalarını ve düşünme becerilerini ileri bir düzeyye taşıdıkları için hem duygusal hem de mantıksal düşünme ayrıntı kısmını geliştirmektedir.

Bateri; belirli bir hızda çalındığında sabit bir ritim içinde çarpma, bölme, toplama ve çıkartmalar yaparak aynı ritimler çalınmaya devam edilmektedir. Bu nedenle ritimlerin problem çözebilme ve özellikle sayısal zekâya bir çok katkısı bulunmaktadır.

Küçük Bateristler – Davul Metodu 1 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu