Edebiyat Kitapları

Küçük Otel PDF indir

Küçük Otel PDF indir, e-kitap sitemizde Küçük Otel kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Christina Stead tarafından kaleme alınan Küçük Otel kitabı 200 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Küçük Otel kitabını 9786254059223 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Küçük Otel kitap özeti, Küçük Otel pdf oku, Küçük Otel yandex, Christina Stead e-kitap pdf, Küçük Otel PDF Drive, Küçük Otel Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Küçük Otel PDF Oku

Küçük Otel Kısa Özet

İkinci Dünya Savaşı’nın ardından Cenevre Gölü’ndeki ufak bir otelde, hepsi de yaşamları boyuncaki finansal, kişisel yahut politik sorunlardan kaçan bir grup insan bir araya gelir. İsviçre-Turu Oteli’nin sahibi Madam Bonnard, konuklarının kendi dostlarına, ailelerine veya avukatlarına söyleyemeyeceği bir çok sırrına vâkıftır. Her bir konuğun enteresanlıkları, çaresizlikleri, kıskançlıkları, önyargıları ve kinleri birbirleriyle kurdukları ilişkilere yansır. Stead karakterleri aracılığıyla savaşın mirasını, Soğuk Savaş’ın etkilerini ve ülkeler arası kara para aklama ile vergi kaçakçılığının yükselişini analiz eder.

İlk olarak 1973’te, Christina Stead’in Avustralya’ya dönüşünden kısa süre önce yayımlanan ve yazarın Avrupa otellerindeki tecrübelerinden esinlenen Küçük Otel, savaş sonrası Avrupa’da değişen hayatların detaylarla pekiştirilmiş incelikli bir hicvidir. Stead komünizm yanlısı bir ekonomist olan eşi William J. Blake ile Avrupa’da yaşadığı 1950’li senelerda sürekli olarak günlük tutar. Bulundukları yerlerin manzarası ve hava durumu, rüyaları, sinema ve opera gezileri, otel personeliyle diğer konukların tasvirleri ve geçmişleri, yazarın hemen hemen yirmi yıl boyunca kurguladığı ve çeşitli taslaklarını yazdığı Küçük Otel’in de temelini oluşturur.

Küçük Otel PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu