Çocuk Kitapları

Küçük Toplayıcının Büyük Macerası PDF indir

Küçük Toplayıcının Büyük Macerası PDF indir, e-kitap sitemizde Küçük Toplayıcının Büyük Macerası kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sinan Yaşar tarafından kaleme alınan Küçük Toplayıcının Büyük Macerası kitabı 88 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Küçük Toplayıcının Büyük Macerası kitabını 9786052854952 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Küçük Toplayıcının Büyük Macerası kitap özeti, Küçük Toplayıcının Büyük Macerası pdf oku, Küçük Toplayıcının Büyük Macerası yandex, Sinan Yaşar e-kitap pdf, Küçük Toplayıcının Büyük Macerası PDF Drive, Küçük Toplayıcının Büyük Macerası Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Küçük Toplayıcının Büyük Macerası PDF Oku

Küçük Toplayıcının Büyük Macerası Kısa Özet

Sinan Yaşar`ın kaleme aldığı Küçük Toplayıcının Büyük Macerası, çocukluğun saf ve temiz dünyasını içtenlikle yansıtırken, küresel ısınmaya ve iklim krizine dikkat çeken sürükleyici bir serüven.

Doğa tutkunu ufak bir toplayıcı ile iki yakın arkadaşının, aile ve okul yaşantısından kesitler sunan roman, dünyamızın insan eliyle nasıl sıra sıra yaşanmaz hâle getirildiğini fantastik bir kurgu eşliğinde betimliyor. 

Yazar kitabında bunun bunun yanında, işsizlik, geçim sıkıntısı ve bunlara bağlı olarak gelişen yeni bir eve taşınma zorunluluğu gibi çocukların duygu dünyalarını olumsuz etkileyebilecek ani değişimleri hassaslıkla el alıyor.   

Altın için ağaç kesenler şimdi tüm altınları verip ağaçları geri getirmeye razıydı. Ama nafile…

İsminin hakkını veren kişiliğiyle tanınan Kahraman, can dostları Duygu ve Bilge`yle birlikte ufak bir kasabada yaşamaktadır. İnsanların her gün üstüne basıp geçtikleri “doğal” güzellikleri cam kavanozlarda biriktiren Kahraman`ın sakin ve huzurlu yaşamı ebeveynlerinin aldığı taşınma kararı ile aniden değişir. Ait olduğu evden uzaklaşacak olması yetmezmiş gibi gözünden sakındığı koleksiyonu da tehlike altındadır. Üstelik kara bulutlar yalnızca kendi evlerinin değil, tüm kasabanın, hatta ülkenin üzerinde gezinmektedir. Yaklaşan enteresan rüzgârlar, git gide artan boğucu sıcaklar, hayatta kalma mücadelesi veren hayvanlar derken doğanın sessiz çığlığı giderek dayanılmaz bir hâl alır. İnsanlığın çaresizce kaderine teslim olmaya hazırlandığı bir anda ufak toplayıcı Kahraman`ın eline geçen tılsımlı taşlar yeni bir umudu da bununla birlikte getirir.

Sinan Yaşarı`ın, “yeni ve kirlenmemiş bir dünya” ütopyasından yola çıkarak yazdığı Küçük Toplayıcının Büyük Macerası, ekolojik dengenin bozulması neticesinde oluşabilecek felaketlere karşı farkındalık yaratıyor.  

Merak uyandırıcı hikâyesini Doğa Ana`nın doğrudan okura seslendiği ara metinlerle renklendiren kitap, zihinleri meşgul edecek bir soruyla uzun uzun düşündürüyor: Yeni bir dünya olabilecek mü?

Küçük Toplayıcının Büyük Macerası PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu