Siyaset Kitapları

Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler PDF indir

Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler PDF indir, e-kitap sitemizde Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Paulo Freire tarafından kaleme alınan Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler kitabı 192 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler kitabını 9786051723570 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler kitap özeti, Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler pdf oku, Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler yandex, Paulo Freire e-kitap pdf, Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler PDF Drive, Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler PDF Oku

Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler Kısa Özet

Eğitim alanında yirminci yüzyılın en etkili düşünürlerinden birisi olan Brezilyalı pedagog Paulo Freire, Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler’de, yaşamı boyunca edindiği tecrübelerden çıkardığı dersleri öğretmenlerle ve öğretmen adaylarıyla paylaşıyor. Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler ile yine Yordam Kitap tarafından yayımlanan Özgürlüğün Pedagojisi, Freire’nin bir eğitimci ve sosyal kuramcı olarak teori ile pratiği harmanladığı ve eğitim anlayışını somut örneklerden yola çıkarak en net biçimde ortaya koyduğu iki mühim eser.

Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler’de, öğretmenlerin öğretmenlik eğitimi sırasında ve sınıfta karşı karşıya geldikları sorunlardan yola çıkan Freire, disiplin, somut ve kuramsal bağlam, kültürel kimlik ve eğitim, öğretmen-öğrenci ilişkisi, öğretmenlerin yaşadıkları korkular, sahip olmaları gereken nitelikler gibi başlıkları, canlı ve etkileyici bir üslupla kaleme aldığı mektuplarında tartışıyor.

Bir öğretmenin başarısının, sınıftaki pratiğinin bir parçası olarak öğrenmeye ve öğretmeye adanmışlıktan geçtiğini gösteren Freire, okurlarını Ezilenlerin Pedagojisi ve Umudun Pedagojisi gibi çığır açan eserlerinde çerçevesini çizdiği kuramsal yaklaşımın uygulamadaki olası karşılıkları üzerine düşünmeye çağırıyor.

Freire’nin öğretme cesareti gösterenler için kaleme aldığı bu mektuplar, yalnızca öğretmenlere değil, öğretme ve öğrenmenin, okuma ve yazma eylemlerinin anlamını yeniden sorgulamak isteyen herkese yeni ufuklar açıyor.

Kültür İşçileri Olarak Öğretmenler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu