Siyaset Kitapları

Küresel Siyasete Giriş PDF indir

Küresel Siyasete Giriş PDF indir, e-kitap sitemizde Küresel Siyasete Giriş kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Evren Balta tarafından kaleme alınan Küresel Siyasete Giriş kitabı 581 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Küresel Siyasete Giriş kitabını 9789750516214 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Küresel Siyasete Giriş kitap özeti, Küresel Siyasete Giriş pdf oku, Küresel Siyasete Giriş yandex, Evren Balta e-kitap pdf, Küresel Siyasete Giriş PDF Drive, Küresel Siyasete Giriş Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Küresel Siyasete Giriş PDF Oku

Küresel Siyasete Giriş Kısa Özet

Etrafımızdaki dünyanın ve onun bilgisinin büyük bir hızla dönüşüme uğradığı bir zamanda yaşıyoruz. Bir önceki yüzyıla ait bütün bilgilerimiz hızla geçersizleşiyor, sosyal bilimlerin içindeki disiplinlerarası ayrımlar bulanıklaşıyor. Uluslararası göç, küresel ekonomik krizler, küresel çevre poblemleri, enerji krizleri, ulusüstü oluşumların derinleşmesi, savaşın yeni şekilleri ülkeler arası ilişkiler disiplinini kuran ve onu diğer disiplinlerden ayıran, içerisi ile dışarısı içindeki ayrımın geçerli olmadığı iddialarının yaygınlaşmasına yol açıyor. Hukuksal bir statü olarak egemenlik korunmaya devam etse de bütün bu sözü edilen dönüşümler egemenliğin siyasal bir kapasite olarak dönüşmesine neden oluyor. Ekonomiden siyasete, yönetimden idari yapılanmaya, insan haklarından çevre poblemlerina, kuvvet kullanmadan cezai yargıya, spordan kültüre, bilim-sanattan eğitime kadar hemen hemen tüm alanlarda yeni ilke ve kurallar getirmeye başlayan küresel hukuk, devletlerin yalnızca dış değil aslında iç egemenliklerinin de bir biçimde sınırlanması manasına geliyor.

Türkiye’deki farklı üniversitelerden genç kuşak akademisyenlerin ortak ürünü olan bu çalışma, üniversite öğrencileri için bir kaynak kitap olmasının yanında, ülkeler arası ilişkilerin küresel siyasete dönüşüm macerasıni izlemek isteyen bütün okurlara keyifli bir yolculuk imkânı sunuyor.

Küresel Siyasete Giriş PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu