Edebiyat Kitapları

Kut PDF indir

Kut PDF indir, e-kitap sitemizde Kut kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kazım Yurdakul tarafından kaleme alınan Kut kitabı 256 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kut kitabını 9786057341006 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kut kitap özeti, Kut pdf oku, Kut yandex, Kazım Yurdakul e-kitap pdf, Kut PDF Drive, Kut Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kut PDF Oku

Kut Kısa Özet

Kut, Put, Lut ve Mut 4’lemesinin ilk kitabı olan KUT, tarihî gerçekleri en sert hâliyle gözler önüne seren, her sayfada tokat etkisi yaratan bir romandır. Çok büyük bir galibiyet olmasına rağmen hafızalarımızdan silinen Kut’ül Amare Savaşı’nın ışığında oluşturulmuş üst kurgu ile satırların içinde top seslerini duyacaksınız. Türk İstihbaratı’nın senelerdır koruduğu gizli haritanın peşinde iz sürerken nefesinizin kesildiğini hissedeceksiniz. İngiltere’den Türkiye’ye; Türkiye’den Irak’a uzanan bu macerasın içine girdiğinizde Batı’ya ve onun kanlı medeniyetine karşı bakışınız temelinden sarsılacak. Aksiyonu, merak unsuru, öğreticiliği ve sürprizleri hiç dinmeyen bu başucu kitabının olay örgüsünde değindiği konular:

İngiltere, bir devlet mi? Geleceğin ‘Akdeniz Havzası’ gerçeği Londra’dan, İstanbul’a; oradan Kut’a bir istihbarat savaşı; Din, medeniyet, tarih, sağlık, eğitim, bilim konularında çarpıcı gerçekler; Araplar Osmanlı Askeri’ni gerçekten yarı yolda bırakıp bize ihanet etti mi?

Kut’ül Amare Savaşı’nda her iki tarafın askerlerinin ruh halleri; Lawrence’ın Halil Paşa’ya teklif ettiği rüşvet; Süleyman Askerî’nin müthiş zekâsı; Robert ve Vahide’nin hikâyesi; Aşk, tarih, istihabarat, savaş, barış, teslimiyet…

Kut’ül Amare’den Golan’a; yaşadığımız gerçekte neyin ve kimin savaşı? Babil’den İsrail’e; 4800 yılı bilinen savaşın perde arkası ve satır arası…

Kut PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu