Teknoloji Kitapları

Kütle ve Enerji Denklikleri Çözüm Kitabı PDF indir

Kütle ve Enerji Denklikleri Çözüm Kitabı PDF indir, e-kitap sitemizde Kütle ve Enerji Denklikleri Çözüm Kitabı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ferhan Sami Atalay tarafından kaleme alınan Kütle ve Enerji Denklikleri Çözüm Kitabı kitabı 236 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kütle ve Enerji Denklikleri Çözüm Kitabı kitabını 9786254027536 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kütle ve Enerji Denklikleri Çözüm Kitabı kitap özeti, Kütle ve Enerji Denklikleri Çözüm Kitabı pdf oku, Kütle ve Enerji Denklikleri Çözüm Kitabı yandex, Ferhan Sami Atalay e-kitap pdf, Kütle ve Enerji Denklikleri Çözüm Kitabı PDF Drive, Kütle ve Enerji Denklikleri Çözüm Kitabı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kütle ve Enerji Denklikleri Çözüm Kitabı PDF Oku

Kütle ve Enerji Denklikleri Çözüm Kitabı Kısa Özet

Kimyasal madde üretimlerinin gerçekleştiği fiziksel, kimyasal ve biyolojik süreçlerin analizlerinde yapılacak ilk hesaplamalar debi, bileşim, sıcaklık, basınç gibi süreç değişkenlerinin belirlenmesi ve/yahut bilinen süreç değişkenleri ile bilinmeyen değişkenler içinde var olacak ilişkileri verecek model denklemlerinin çıkarılmasını temin eden kütle ve enerji denkliklerinin uygulamalarını içerir.
Bu nedenle, kütle-enerji denkliklerinin temel ilke ve uygulamalarını kapsayan stokiometri dersi, süreç mühendisliği eğitiminde mühim bir rol oynar. Bu amaç için yazılan Kimyasal Süreçlerde Çözümlü Problemlerle Kütle ve Enerji Denklikleri kitabı, yalnızca kimya mühendisliği eğitim hayatına dönük olarak düşünülmemiş, biyolojik süreçlerle ilgilenen biyomühendislik, gıda ve çevre mühendisliği eğitimlerine katkı vermesi maksadıyla da yazılmış ve bu konuların ile ilgili okuyucular tarafından çözülmesi için her bölüm sonunda alıştırma problemleri verilmiştir.
Hazırlanan Kütle ve Enerji Denklikleri Çözüm Kitabı`nda; alıştırma problemlerin çözümleri verilmiş, bunun bunun yanında kütle ve enerji denliklerin endüstrideki uygulamalarına ilave olarak Karbondioksitten metanol üretimi tesisinin kütle ve enerji denklikleri sunulmuştur.
Kitabın her bölümünde kütle/enerji denklik kavramları kısaca özetlenerek, okuyucuların çözümlü problemlere adaptasyonları da temin edilmeye çalışılmıştır.

Kütle ve Enerji Denklikleri Çözüm Kitabı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu