Teknoloji Kitapları

Kütleçekimin Yükselişi PDF indir

Kütleçekimin Yükselişi PDF indir, e-kitap sitemizde Kütleçekimin Yükselişi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Marcus Chown tarafından kaleme alınan Kütleçekimin Yükselişi kitabı 306 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kütleçekimin Yükselişi kitabını 9786254490743 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kütleçekimin Yükselişi kitap özeti, Kütleçekimin Yükselişi pdf oku, Kütleçekimin Yükselişi yandex, Marcus Chown e-kitap pdf, Kütleçekimin Yükselişi PDF Drive, Kütleçekimin Yükselişi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kütleçekimin Yükselişi PDF Oku

Kütleçekimin Yükselişi Kısa Özet

Newton Güneş’ten uzanan ve gözle görülmeyen bir parça esnek lastik gibi Dünya’yı yakalayan bir kütleçekim ‘kuvveti’ düşlerken Einstein Güneş’in kendi etrafında uzay-zamanda bir vadi yarattığını, Dünya’nın da bu vadide tıpkı devasa bir ruletteki gezegen büyüklüğündeki bir rulet topu gibi sürekli olarak olarak çember çizerek dolandığını fark etti. Lakin Einstein’ın kütleçekim kuramı da, tıpkı kendinden önceki Newton’ın kuramı gibi, kendi yıkımının tohumlarını da içinde barındırır. Kara deliklerin kalbinde ve Evren’in doğumu sırasında saçma ve mantıksız tekilliklerin varlığını öngörür ki, bu tekilliklerde fiziksel parametreler sonsuza gider. Yirmi birinci yüzyılın başında yeni bir devrimin eşiğindeyiz. Einstein’ınkinden daha derin bir kuramın, kuantum kütleçekim kuramının araştırılması fiziğin şuana dekki en zorlu ve en büyük uğraşıdır. Bu kitapta Marcus Chown Newton’dan günümüze kadar kütleçekimin nasıl formüle edildiğini özetleyerek, bu yeni beklenen devrimin ipuçlarını okurlara sunuyor.

*Harika bir kitap.*

–Richard Dawkins

*Chown’un kitabı insanlara evrenin tarihini anlatıyor.*

–Science

*Olağanüstü enteresan hadiselerin müthiş keyifli ve basit bir açıklaması.*

–Wall Street Journal

*Ödüllü yazar Chown bilimle uğraşmayanların bile zor bilimsel meseleleri anlayabilecekleri kitaplar yazarak, birinci sınıf bir bilim yazarı olduğunu ispatlıyor.*

–Booklist

Kütleçekimin Yükselişi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu