Siyaset Kitapları

Kutlu Dağlar Ülkesi : Göktürkler PDF indir

Kutlu Dağlar Ülkesi : Göktürkler PDF indir, e-kitap sitemizde Kutlu Dağlar Ülkesi : Göktürkler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mustafa Çevik tarafından kaleme alınan Kutlu Dağlar Ülkesi : Göktürkler kitabı 261 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kutlu Dağlar Ülkesi : Göktürkler kitabını 9786055107994 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kutlu Dağlar Ülkesi : Göktürkler kitap özeti, Kutlu Dağlar Ülkesi : Göktürkler pdf oku, Kutlu Dağlar Ülkesi : Göktürkler yandex, Mustafa Çevik e-kitap pdf, Kutlu Dağlar Ülkesi : Göktürkler PDF Drive, Kutlu Dağlar Ülkesi : Göktürkler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kutlu Dağlar Ülkesi : Göktürkler PDF Oku

Kutlu Dağlar Ülkesi : Göktürkler Kısa Özet

Mustafa Çevik, Hükümdar ve Zamanın Oğlu ile başladığı tarihî roman yolculuğuna, Osmanlı’dan sonra en büyük imparatorluğu olan Göktürkler’i anlattığı Kutlu Dağlar Ülkesi ile sürdürmekte.

*Ben bir yüce dağ idim, yıkıldım. Yuvarlanıp düştü taşlarım. Ben bir kayın ağacıydım. Soysuz rüzgârlar yapraklarımı uçurdu. Girdabında boğuldum yokluğun. Öyle bir yol idim ki kervanlar sığmaz idi. Şimdi inceldim, yok oldum. Ağır yük altında ezildim. Kervan olup yola çıksam, başımı çekecek devem yok. Dipsiz kuyulara, zindanlara atıldım. Ağlayacak kimsem yok. Kılıcım yok savaşmaya. Kalkanım yok gizlemeye göğsümü. Konuşamadım, çünkü kopardılar dilimi. Öldüm, kuzgunlar yediler leşimi. Önce ölümü gösterdiler, sonra sudan çıkarıp ateşe attılar beni. Diri iken toprağın altına girdim.*
Tarihin her zamanında büyük devlet olmayı başarmış bir milletin kendi adıyla kurduğu medeniyet yolculuğunun destansı öyküsü Kutlu Dağlar Ülkesi.

Roman, Ergenekon’dan çıkarak Kore’den Karadeniz’e kadar uzanan bir devlet kuran ve yüzlerce farklı kabileyi aynı ruh, duygu ve düşünce birliği altında birleştiren Göktürkleri anlatıyor. İçinde barındırdığı kahramanlık destanları, aşk, trajedi ve ihanetlerle de günümüze çok şey taşıyor.

Türk Kağanlığı kuruluşundan bu yana ortak amaç, töre, dil ve kültür unsurlarını sağlam ve adaletli bir yönetim anlayışıyla kaynaştırarak Orta Asya kavimlerinin tamamının birlik olmasını sağlamıştır. Bumin, İstemi ve Erkin Kağanlar zamanında git gide artan erdemler, Çinli prenseslerin işvelerine ve casusların hilelerine kanarak ihanete sürüklenen ve yanlış yapan yöneticilerin elinde halk ve devletle birlikte çöküşe geçer. Savaş meydanlarında Türkleri yenemeyen Çinliler, aralarına nifak tohumları saçarak onları basit bir şekilde yıkabilmektedir.

Mustafa Çevik’in şiirsel diliyle zaman duygusunun Türk atlılarının ayakları altında kaybolmasına tanıklık edecek; kahramanlık, aşk, gurur, zafer, acı ve ihanetlerle dolu Orta Asya Bozkırları’nda kendinizi Bumin ve İstemi Kağanlarla birlikte at koştururken bulacaksınız.

Kutlu Dağlar Ülkesi : Göktürkler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu