PDF İndir

Kuyudaki Taş: Kuantum PDF indir

Kuyudaki Taş: Kuantum PDF indir, e-kitap sitemizde Kuyudaki Taş: Kuantum kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Erkan Afacan tarafından kaleme alınan Kuyudaki Taş: Kuantum kitabı 80 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kuyudaki Taş: Kuantum kitabını 9786054822393 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kuyudaki Taş: Kuantum kitap özeti, Kuyudaki Taş: Kuantum pdf oku, Kuyudaki Taş: Kuantum yandex, Erkan Afacan e-kitap pdf, Kuyudaki Taş: Kuantum PDF Drive, Kuyudaki Taş: Kuantum Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kuyudaki Taş: Kuantum PDF Oku

Kuyudaki Taş: Kuantum Kısa Özet

*Kuyudaki taş: Kuantum*da Erkan Afacan Atom altı âlemde bulunan kuantumun gizemli perdesini kaldırmak için fiziksel gerçekliği, fizik bilimini ve maddenin hareketini anlatıyor.

Kuantum bilgi dünyasının korkulan bir konusu gibi gösterilir.

Lakin bu kitap kuantumun korkulacak bir yanının olmadığını gösteriyor.

*Kuantum*, kesinlikle kuantum *bilenler*in korkuttukları gibi bir konu değil. Çünkü kuantum da maddenin hareketi ile alakalıdir.

Klasik fizik, atomlardan gezegenlere kadar genişleyen bir aralıkta gördüğümüz, algıladığımız *büyük* nesnelerin hareketlerini inceler. Algılanan *âlemin* altındaki çok ufak parçaların incelenmesine sıra geldiğinde *klasik fizik* yetersiz kalmaktadır. İşte bu yetersizlik sebebiyle kuantum (nicem) aleminden yararlanmak gerekmektedir.

Kuantum alemi atom altı dünyadır: Fizik bu dünya çapında protonların, nötronların, elektronların ve kuarkların nasıl hareket ettiğini, hızlarını ve konumlarını inceler.

Erkan Afacan bu kitapta kuantum konusunu herkes için anlaşılır hale getiriyor.

Minerva’nın Genç Baykuşu

Minerva’nın Genç Baykuşu adını verdiğimiz dizide, kavramları ve olguları ilk gençlik çağındaki bireylere anlatıyoruz: Aşk, Sanat, Demokrasi, Su, Barış, Temsiliyet, Allah, Ahlâk, Etik, Sosyal Medya, Ekoloji, Tarım, Ayrımcılık, Feminizm, Veganlık, Milliyetçilik, Şiddet, Flört Şiddeti ve daha bir çok-bir çok kavram…

Buradan yola çıkarak hem ülkemizdeki hem de dünya çapındaki poblemlerin kaynaklarını anlayabileceğimizi ve anlamlandırabileceğimizi düşünüyoruz.

Neden Minerva’nın Genç Baykuşu? Minerva’nın Baykuşu bilginin taşıyıcısıdır. Her kavram insanlığın ortak yaşamla, ortak tarihle deneyimlediği bilgi üstüne kurulur. Baykuş bu yaşanmış bilgiyi taşır. Bu bilgi temeldir. Her genç insan da bu dünyanın temelidir. Her genç insan *olgunlaşmamış* bir hayatla buluşur, her genç insan kendisinin olgunlaştıracağı, müdahale edebileceği ve yalnızca kendisinin değiştirebileceği bir hayatla buluşur. Her genç insan için hayat yeni başlamaktadır, *gün daha yeni doğmaktadır.*

Birçoğu akademisyen olan dizi yazarlarımız, yaşadığımız ülkenin problemlerinin çözümü için enerji harcayan, risk alan, bedel ödeyen, çaba harcayan hassas insanlar. Yazarlarımızın uzmanlıkları hem Türkiye’de hem de ülkeler arası alanda kabul edilmektedir.

Birikimlerinin herkese ulaşması için yazdılar.

Minerva’nın Genç Baykuşu dizisindeki kitapların bir kısmı 9 yaş bir kısmı da 12 yaş üstü gençlere yöneliktir. Elbette dizimiz, giriş niteliğindeki bilgiye ulaşmak isteyen herkese açıktır.

Kuyudaki Taş: Kuantum PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu