Felsefe Kitapları

Lego Asla Sadece Lego Değildir PDF indir

Lego Asla Sadece Lego Değildir PDF indir, e-kitap sitemizde Lego Asla Sadece Lego Değildir kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Roy T. Cook tarafından kaleme alınan Lego Asla Sadece Lego Değildir kitabı 288 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Lego Asla Sadece Lego Değildir kitabını 9786057950000 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Lego Asla Sadece Lego Değildir kitap özeti, Lego Asla Sadece Lego Değildir pdf oku, Lego Asla Sadece Lego Değildir yandex, Roy T. Cook e-kitap pdf, Lego Asla Sadece Lego Değildir PDF Drive, Lego Asla Sadece Lego Değildir Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Lego Asla Sadece Lego Değildir PDF Oku

Lego Asla Sadece Lego Değildir Kısa Özet

Gerçeği Tuğla Tuğla Örmek

Lego, nesilden nesile aktarılan oyuncak yapılandırma parçası olarak bilinir. Günümüzde Lego; televizyon programlarından sinema filmlerine, şirket eğitim programlarından eğitsel robotik programlara, fan zirvelerinden elbise ve aksesuarlara kadar uygulamalarıyla çoklu medya fenomeni olmuştur. Hatta Cambridge Üniversitesi’nde Lego Profesörlüğü ünvanı bulunmaktadır.

Lego bir oyuncaktan çok daha yükseksıdır. Hatta diyebiliriz ki Lego Asla Sadece Lego Degildir. Peki böylesine bir büyüklük atfetmemize rağmen Lego’nun felsefi bir yönü var mıdır? İlk bakışta *yoktur* demek kolay. Sonuçta ufak bir plastik parça ne kadar derin anlamlar taşıyabilir ki? Bu kitap size bunun öyle olmadığını, Lego’nun derin ve bilge konular içerdiğini anlatıyor. Çünkü Lego’larla oynamak kafayı çalıştırmak ve düşünmektir.

Lego parçaları tabii ki görünen işlev olarak oyuncak yapmak için kullanılabilir. Legolarla, masa sandalye, otomobil, itfaiye uygulayabilirsiniz. Ama Legolarla benzinlik, sirk, uzay istasyonu da inşa edebilirsiniz. Bunları yaparken fark edersiniz ki Legolar sıradan günlük dünyamızı inşa etmiyor bunun yanı sıra hem bizim hem çocuklarımızın hayal gücünün sınırlarını zorluyor. Lego her birimizi sanatın hayal dolu dünyasına yolculuğa çıkarıyor.

Lego Asla Sadece Lego Degildir kitabında Lego’nun görünmeyen yönleri üzerine ufuk açıcı denemeler bulacaksınız. Yaratıcılık ve oyun, tüketim ve kültür, özgünlük ve kimlik, mimari, matematik, düşüncesi mülkiyet, ekonomi ve toplumsal cinsiyet rolleri gibi konuların Lego dünyası ile bağlantılarını ortaya koyan bu denemeleri okuduktan sonra siz de Lego Asla Sadece Lego Degildir düşünce ekolüne katılacağınıza emin olabilirsiniz.

Lego Asla Sadece Lego Değildir PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu