PDF İndir

Leibowitz İçin Bir İlahi PDF indir

Leibowitz İçin Bir İlahi PDF indir, e-kitap sitemizde Leibowitz İçin Bir İlahi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Walter M. Miller, JR. tarafından kaleme alınan Leibowitz İçin Bir İlahi kitabı 400 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Leibowitz İçin Bir İlahi kitabını 9786053751793 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Leibowitz İçin Bir İlahi kitap özeti, Leibowitz İçin Bir İlahi pdf oku, Leibowitz İçin Bir İlahi yandex, Walter M. Miller, JR. e-kitap pdf, Leibowitz İçin Bir İlahi PDF Drive, Leibowitz İçin Bir İlahi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Leibowitz İçin Bir İlahi PDF Oku

Leibowitz İçin Bir İlahi Kısa Özet

Walter M. Miller, Jr., yalnızca bilimkurgunun değil, tüm edebiyat tarihinin en sıradışı yazarlarından biri. Kariyerine bir öykücü olarak başlayan yazar, bir başyapıt olan ilk romanını yayımladıktan sonra yazarlığı bıraktı. Bu ilk roman, yani Leibowitz İçin Bir İlahi ise, birden fazlalarınca bilimkurgunun en iyi romanı kabul edilmekle birlikte, kitabın tür içinde yazılmış en iyi ilk roman olduğu hemen hemen kesin.

Nükleer savaş ardından dünya çapındaki yaşam hemen hemen yok olmuştur. Ama nükleer savaşa giden yolda medeniyet halihazırda çökmeye başlamış, cehalet evrensel hale gelmiş ve kitaplar yakılmış, hatta okuma yazma bilenler öldürülmüştür.

Savaştan sağ kurtulan ve bu düzene karşı duran elektrik mühendisi Isaac Edward Leibowitz ise kitapları saklayarak, onları çoğaltarak ve ezberleyerek medeniyeti kurtarmayı amaçlamaktadır. Bu idealizmi aracılığıyla müritler edinen Leibowitz’in peşinden giden kardeşliği de onun kurtarabildiği bu bilgileri her ne olursa olsun korumaya yemin etmiştir. Bu olay üzerinden geçen hemen hemen 1800 yıllık bir zamanda hem dünya hem de Leibowitz’in mirası büyük değişimler geçirecek ama her şey bir o kadar da aynı kalacaktır.

*Etkisi asla geçmeyecek bir eser. Okuduktan sonra bir daha aynı olmayacaksınız.* –Mary Doria Russell

*Kitabı ne zaman okusam hayret ediyorum. Olup olabilecek en büyük saygıyı hak ediyor.* –Walker Percy

Hugo En İyi Roman Ödülü

*DOGˆA SİZİ O¨NCEDEN HAZIRLAMADIGˆI HİC¸BİR S¸EYE MARUZ BIRAKMAZ.*

Leibowitz İçin Bir İlahi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu