Edebiyat Kitapları

Lev Grossman Büyücüler 2 Kitap Takım PDF indir

Lev Grossman Büyücüler 2 Kitap Takım PDF indir, e-kitap sitemizde Lev Grossman Büyücüler 2 Kitap Takım kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Lev Grossman tarafından kaleme alınan Lev Grossman Büyücüler 2 Kitap Takım kitabı 864 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Lev Grossman Büyücüler 2 Kitap Takım kitabını 5026548067089 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Lev Grossman Büyücüler 2 Kitap Takım kitap özeti, Lev Grossman Büyücüler 2 Kitap Takım pdf oku, Lev Grossman Büyücüler 2 Kitap Takım yandex, Lev Grossman e-kitap pdf, Lev Grossman Büyücüler 2 Kitap Takım PDF Drive, Lev Grossman Büyücüler 2 Kitap Takım Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Lev Grossman Büyücüler 2 Kitap Takım PDF Oku

Lev Grossman Büyücüler 2 Kitap Takım Kısa Özet

BÜYÜCÜ KRAL

Sihirli dünya Fillory’de dostlarıyla birlikte hüküm süren Quentin refah dolu yaşamına dayanamayıp maceraya atılmak isteyince, lise arkadaşı ve Fillory Kraliçesi Julia’yla büyülü bir gemiye binerek uzak diyarlara doğru yola çıkar. Ama yolculuğu Quentin’i gitmek istediği en son yere, ebeveynlerinin Massachusetts’teki evine götürür. 

Bir büyücü, üstüne üstlük kral olmasına rağmen o bile kendisini banliyölerden kurtaramaz. Fillory’ye dönüş yolunu bulabilecek tek kişi, büyücülüğü Brooklyn’in yeraltı dünyasında öğrenmiş, karanlık ve çarpık bir sihre sahip Julia’dır. Lakin esrarengiz Julia, güçlerini tam anlamıyla nasıl kazanmış, karşılığında nasıl bir bedel ödemiştir? Quentin ve Julia, ipuçlarını takip ederek Brakebills’ten Venedik’e, oradan da Fillory kitaplarındaki çocukların gerçek hayattaki evlerine giderken o güne kadar benzerini görmedikleri, büyük bir tehditle yüz yüze olduklarını anlarlar. Çocukken okudukları o basit, ışıltılı dünya çapından tamamen değişik bir yerde ölüm ve umutsuzluğa karşı savaşmaları gerekecektir. 

“Temelleri hem fantastik hem de ana akım kurgu geleneklerine dayanan bu romanın meselesi yetişkinlerle; hikâyesiyse karanlık, tehlikeli ve beklenmedik olaylarla dolu.” 
-George R. R. Martin, Game of Thrones’un yazarı-

“Grossman, büyülü dünyasını sınırları olmayan, efsunlu bir evrene dönüştürüyor ve hayat dolu karakterlerini o evrende yolculuğa çıkarıyor.”
-The New Yorker-

“Fantastik edebiyatın kaidelerinı altüst eden, ciddi ve içten bir roman.”
-The New York Times- 

“İnsanı büyüleyen bir tablo; bunun bunun yanındalık, güç ve insan olmanın sınırları ile ilgili edebî bir macera. Büyücü Kral görkemli bir devam kitabı.”
-NPR.org-

“Grossman zeki, kendine özgü, kusurlu ve karmaşık karakterler yaratmakta başarılı olduğu kadar o karakterleri birden fazla neslin okuyarak büyüdüğü hikâyeleri özgün bir biçimde değiştiren anlatısal parkurlardan geçirmekte de hemen hemen o kadar başarılı.”
-The Portland Oregonian- 

“Grossman ihtimallerle dolu, sihirli bir ortam yaratmış ve muzip üslubuyla Büyücü Kral’ı sıradan fantastik eserlerden fazla daha yüksek bir seviyeye taşımış.”
-San Francisco Chronicle- 

“Büyücü Kral paralel evren meraklılarının Çavdar Tarlasında Çocuklar’ı. Baş döndürücü ve cesur… Grossman eşine az rastlanır, farklı ve zekâ ürünü bir roman yaratmış.”
-Chicago Tribune- 

“Grossman hayal gücü, gerçeklik ve kurgu içindeki sınırları keşfediyor.”
-Audrey Niffenegger-

“Büyücüler’in hayranları bu devam kitabını bir ziyafet gibi görecek ve şok edici sonunun üçüncü bir kitabı müjdelediğini görünce çok mutlu olacak.”
-Booklist-

BÜYÜCÜNÜN DİYARI

Bütün kapılar kapandığında, Yeni bir kapı yaratmak en iyi çözümdür… Ya da en tehlikeli. 

Quentin Coldwater her şeyini kaybetmiştir. Çocukluk hayallerinin büyülü diyarı Fillory’den atılmış ve kaybedecek hiçbir şeyi, hiç kimsesi olmadan hikâyesinin başladığı yere, Brakebills’e dönmüştür. Bu arada Fillory’de baş gösteren sorunlar karşısında hükümdarlar Eliot ve Janet, diyarı kurtarmak için son bir maceraya atılır fakat durumun herkesin tahmininden daha karmaşık ve vahim olduğu görülmektedir. 

Quentin, karanlık bir sır taşıyan, son derece zeki genç büyücü Plum’la birlikte, büyülü olduğu kadar çarpık ve umutsuz görünen bir yola baş koyar. Yeni yaşamı onu eskiden bildiği Antarktika ve Neonebu Diyarı gibi yerlere, sonsuza dek kaybettiğini düşündüğü eski dostlara götürecektir. Gizemli sırları ve saklı kötülükleri görülmektedirırken en sonunda fakat bir ustanın yapabileceği bir büyünün anahtarını bulur: Büyülü bir ütopya yaratabilecek bir sihir. Lakin tüm yollar yine Fillory’ye çıktığında Quentin ya korkularıyla yüzleşecek veya bu uğurda ölecektir… 

“Karanlık, tehlikeli ve sürprizlerle dolu.” 
-George R. R. Martin, Game of Thrones’un yazarı- 

“Geçen onyılın en iyi fantastik üçlemesinin görkemli zirvesi.”
-Charles Stross-

“Lev Grossman nadir görülen bir şey yaratmış: Gittikçe güzelleşen bir üçleme… Büyücünün Diyarı, şatafatlı ve enteresan olduğu kadar keyif verici biçimde tanıdık. Çocukluğunu başka dünyalara açılan kapılar arayarak geçirenler için edebi müthişliğe ulaşmış.” 
-Erin Morgenstern, Gece Sirki’nin yazarı-

“Zengin bir hayal gücüyle ve şaşırtmacalarla dolu… Serideki en kuvvetli kitap.” 
-New York Times Book Review, Edan Lepucki- 

“Grossman’ın Büyücüler serisi gerçekten yaratıcı, keyif verici ve karmaşık. O kadar canlı bir üslupla kaleme alınmış ki aslında var olmadığını hatırlamak hayal kırıklığı yaratıyor. Söylenebilecek tek kelime var: Büyülü.” 
-Chicago Tribune-

“Tuhaf ve müthiş öykünün, tatmin edici ve heyecan verici sonu… Grossman’ın yaratıcılığı son ana kadar tükenmiyor. Bize iyi yazarlığın, hayal gücünü, hisleri ve zekâyı da kapsadığını hatırlatıyor.”
-Washington Post, Keith Donohue-

“Grossman öykülerin zevk ve tehlikelerine kendini kaptırıyor, onlara derinden inanıyor. Büyücünün Diyarı serinin kalbinde yatan, büyünün yalnızca çocukluğa ait olup olmadığı, bizi umursamayan bir evrende kendi hayatlarımızı şekillendirme gücüyle donanıp donanmadığımız gibi sorulara müthiş yanıtlar buluyor.” 
-Los Angeles Times, Gwenda Bond-

“Büyücüler üçlemesinin son ve en iyi kitabı. Her kelimenin tadını çıkarın.” 
-Cosmopolitan-

 

Lev Grossman Büyücüler 2 Kitap Takım PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu