Siyaset Kitapları

Liberalizm ve Adaletin Sınırları PDF indir

Liberalizm ve Adaletin Sınırları PDF indir, e-kitap sitemizde Liberalizm ve Adaletin Sınırları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Michael J. Sandel tarafından kaleme alınan Liberalizm ve Adaletin Sınırları kitabı 264 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Liberalizm ve Adaletin Sınırları kitabını 9789752985216 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Liberalizm ve Adaletin Sınırları kitap özeti, Liberalizm ve Adaletin Sınırları pdf oku, Liberalizm ve Adaletin Sınırları yandex, Michael J. Sandel e-kitap pdf, Liberalizm ve Adaletin Sınırları PDF Drive, Liberalizm ve Adaletin Sınırları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Liberalizm ve Adaletin Sınırları PDF Oku

Liberalizm ve Adaletin Sınırları Kısa Özet

Her türlü tekil ve bağlayıcı dayatmanın ötesinde, toplumun tüm fertlerini seçimlerinde özgür bırakması gerektiği yönündeki prensip liberalizmin en açık ve bildik tanımı olageldi. Bu esas, adalet ilkelerinin düzenleyici rolünü kabul ederken, iyi bir yaşamın nasıl olması gerektiği yönündeki yerleşik öngörülere mesafeyle yaklaştı. Bütün tartışmanın gelip bağlandığı yer ise bu tür prensiplerin gerçekten var olup olmadığı. Ve eğer yoksalar, ahlaki ve siyasal bir ideal olarak adaletin sonuçlarının neye benzeyeceği.

Rawls, Nozick, Dworkin gibi düşünürlerle birlikte, konu ile ilgili fikir beyan eden göz alıcı bir kuşağın en seçkin, en etkili temsilcilerinden Sandel, çağdaş liberalizme dair en göz alıcı eleştirilerinden birini bu kitapta temellendiriyor. Liberalizmin sınırlarını, onu tayin eden kişi kavrayışının köklerine kadar izleyip topluluk düşüncesine dair daha kapsamlı bir tartışmanın temel ilkelerini saptıyor. Modern liberalizmi Kant geleneğinde konumlayan Sandel, sonu Rawls’un kavramlaştırmalarına çıkan bir hat boyunca tüm bir liberalizm tartışmasına boyut ve derinlik katıyor.

Liberalizm ve Adaletin Sınırları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu