Roman Kitapları

Maça Kızı – Mısır Geceleri PDF indir

Maça Kızı – Mısır Geceleri PDF indir, e-kitap sitemizde Maça Kızı – Mısır Geceleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Aleksandr Puşkin tarafından kaleme alınan Maça Kızı – Mısır Geceleri kitabı 64 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Maça Kızı – Mısır Geceleri kitabını 9786051724003 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Maça Kızı – Mısır Geceleri kitap özeti, Maça Kızı – Mısır Geceleri pdf oku, Maça Kızı – Mısır Geceleri yandex, Aleksandr Puşkin e-kitap pdf, Maça Kızı – Mısır Geceleri PDF Drive, Maça Kızı – Mısır Geceleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Maça Kızı – Mısır Geceleri PDF Oku

Maça Kızı – Mısır Geceleri Kısa Özet

Bu kitap, Modern Rus edebiyatının kurucu dehası Puşkin’in iki çarpıcı öyküsünden oluşuyor. Gerilim dolu kurgusu ve içerdiği doğaüstü unsurlar sebebiyle sinemacıların her daim ilgisini çeken *Maça Kızı*, birden fazla ülkede defalarca filme uyarlandı ve Çaykovski’nin ünlü operasına da kaynaklık etti. Öykünün kahramanı, genç mühendis Hermann, kumar masasında servet kazanma hırsıyla yaşlı bir kontesin oyun sırrını öğrenmek üzere harekete geçer. Bunun için her türlü ahlak dışı yönteme başvurmaya hazır olsa da kendisini bekleyen büyük sürprizden habersizdir.

Kitabın ikinci öyküsü *Mısır Geceleri*, Puşkin külliyatında düzyazının şiirle iç içe geçtiği tek misal olarak ön planda gözüküyor. Puşkin’in zamansız vedası sebebiyle tamamlayamadığı bu öykü, yazarın ölümünden sonra yayınlandı. Her iki öykü de usta çevirmen Hasan Âli Ediz’in imzasını taşıyor. Lakin, *Mısır Geceleri*nin önceki basımlarında yer almayan bir şiir, Yordam Edebiyat basımı için ilk kez Nuri Yıldırım tarafından çevrildi. Keyifle ve merakla okuyacaksınız.

Maça Kızı – Mısır Geceleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu