PDF İndir

Magnetsiz Şehirler – Türkiye’de Kentlerin Dönüşümü PDF indir

Magnetsiz Şehirler – Türkiye’de Kentlerin Dönüşümü PDF indir, e-kitap sitemizde Magnetsiz Şehirler – Türkiye’de Kentlerin Dönüşümü kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yunus Çolak tarafından kaleme alınan Magnetsiz Şehirler – Türkiye’de Kentlerin Dönüşümü kitabı 272 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Magnetsiz Şehirler – Türkiye’de Kentlerin Dönüşümü kitabını 9786053206903 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Magnetsiz Şehirler – Türkiye’de Kentlerin Dönüşümü kitap özeti, Magnetsiz Şehirler – Türkiye’de Kentlerin Dönüşümü pdf oku, Magnetsiz Şehirler – Türkiye’de Kentlerin Dönüşümü yandex, Yunus Çolak e-kitap pdf, Magnetsiz Şehirler – Türkiye’de Kentlerin Dönüşümü PDF Drive, Magnetsiz Şehirler – Türkiye’de Kentlerin Dönüşümü Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Magnetsiz Şehirler – Türkiye’de Kentlerin Dönüşümü PDF Oku

Magnetsiz Şehirler – Türkiye’de Kentlerin Dönüşümü Kısa Özet

Kent, yalnızca mimarinin veya planlama yaklaşımlarının ko­nusu olan bir gerçeklik değildir. Kentlere dönük her üretimi veya mimar/plancı müdahalesini çeşitli toplumsal nedenler çerçevesinde anlamak ve toplumsal etki ve maliyetleri çerçe­vesinde değerlendirmek de gerekir. Bu açıdan bakıldığında, değerlerin analize katılması ayrı bir önem taşımaktadır.

Ki­taptaki yazıların ana düşüncesi, kentsel yaşamın değerinin yük­seltilmesi, toplumsal adalet, eşitlik ve katılımın artırılması, yoksulluğun azaltılması gibi birden fazla konunun bunun yanı sıra insanca yaşamanın asgari gerekleri olduğu ve kentsel sorun­lara dair analizlerin eylemsel sonuçları bulunması gerektiği kabulüne yaslanmaktadır. Bu açıdan bakıldığında, kitapta bulunan makaleler hem toplumsal politika yapıcıların hem de kentin sakinleri olarak bizlerin bu konularda ne yapma­mız gerektiğine dair ipuçlarını da içinde barındırmaktadır.

Katkıda Bulunanlar
Alev Erkilet, Ahmet Yusuf Yüksek, Ömür Nihal Karaarslan, Faruk Karaarslan, Gökçen Kılınç Ürkmez, Yunus Çolak, Meryem Kü­çük, Rumeysa Çavuş, Elif Merve Gürer, Özlemnur Ataol-Akpınar

Magnetsiz Şehirler – Türkiye’de Kentlerin Dönüşümü PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu