Tarih Kitapları

Makedonya Müslümanları PDF indir

Makedonya Müslümanları PDF indir, e-kitap sitemizde Makedonya Müslümanları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Dimitır Gacanov tarafından kaleme alınan Makedonya Müslümanları kitabı 120 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Makedonya Müslümanları kitabını 9786257477932 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Makedonya Müslümanları kitap özeti, Makedonya Müslümanları pdf oku, Makedonya Müslümanları yandex, Dimitır Gacanov e-kitap pdf, Makedonya Müslümanları PDF Drive, Makedonya Müslümanları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Makedonya Müslümanları PDF Oku

Makedonya Müslümanları Kısa Özet

Birinci Dünya Savaşı’nın bütün yıkıcılığıyla sürdüği 1916’da Bulgar Genelkurmayı, ülkenin ileri gelen bilim bireylerinı saha incelemeleri yapmak üzere Makedonya’ya gönderdi. Bulgaristan’da Türkolojinin bilimsel temellerini atan ve uzun seneler Sofya Üniversitesi’nde Türkçe dersleri okutan Dimitır Gacanov da Türkler, Arnavutlar ve Pomaklardan bir araya gelen Makedonya Müslüman topluluğunu araştırmakla vazifelendirildi.

İki ay boyunca Makedonya topraklarını enine boyuna dolaşan bilim insanının demografik yapıyı gösteren tablolar eşliğinde hazırladığı rapor mühim bir kaynak belge niteliği elde etmiştir. Bulgar Türkoloğun raporu, Birinci Dünya Savaşı senelerında Makedonya özelinde ve Balkanlar genelinde gelişen tarihî hadiselerin ve demografik süreçlerin daha iyi bilinmesina ve çözümlenmesine mühim katkı sağlamaktadır.

Makedonya Müslümanları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu