Araştırma Kitapları

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği PDF indir

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği PDF indir, e-kitap sitemizde Malzeme Bilimi ve Mühendisliği kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. William D. Callister tarafından kaleme alınan Malzeme Bilimi ve Mühendisliği kitabı 992 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği kitabını 9786051334189 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği kitap özeti, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği pdf oku, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği yandex, William D. Callister e-kitap pdf, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği PDF Drive, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği PDF Oku

Bu kitapta malzeme bilimine ait temel konular geniş bir şekilde ve sistematik olarak ele alınmış, öğrencinin kavramları kolay bir biçimde anlaması ve kavraması için konular gündelik hayattan örneklerle desteklenmiştir. Konuların anlatımında görsel ögelerden olabildiğince faydalanıldığı, gerekli bilgilerin pedagojik olarak belirli bir sırada, doyurucu olarak sunulduğu ve bütün bunların ders kitabı formatının dışına çıkılmadan gerçekleştirilmiş olması kitabın dikkat çekici yönünü oluşturmaktadır.

Bu bağlamda kitabın yurt dışında sekizinci baskısını yapmış olması malzeme bilimine ait ders kitabı hususunda mühim bir boşluğu doldurduğunun bir göstergesidir. Her bölüm sonunda, konuların kavranması ve dizayna yönelik çok sayıda sorunun yer alması kitabın yalnızca öğrenciler için değil bu alanda faaliyet gösteren mühendisler için de çalışmalarına mühim ölçüde ışık tutması yönünden faydalıdır. Çevirisi ön görülen bu kitap ülkemizde de Mühendislik ve Teknoloji Fakültelerinin Metalurji ve Malzeme, ve Makine mühendislikleri olmak üzere diğer bütün mühendislik dallarında eğitim gören öğrencilere hitap etmektedir.

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu