Psikoloji Kitapları

Manevi Danışmanlıkta İhsan Modeli PDF indir

Manevi Danışmanlıkta İhsan Modeli PDF indir, e-kitap sitemizde Manevi Danışmanlıkta İhsan Modeli kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Turgay Şirin tarafından kaleme alınan Manevi Danışmanlıkta İhsan Modeli kitabı 288 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Manevi Danışmanlıkta İhsan Modeli kitabını 9789752566293 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Manevi Danışmanlıkta İhsan Modeli kitap özeti, Manevi Danışmanlıkta İhsan Modeli pdf oku, Manevi Danışmanlıkta İhsan Modeli yandex, Turgay Şirin e-kitap pdf, Manevi Danışmanlıkta İhsan Modeli PDF Drive, Manevi Danışmanlıkta İhsan Modeli Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Manevi Danışmanlıkta İhsan Modeli PDF Oku

Manevi Danışmanlıkta İhsan Modeli Kısa Özet

Bu kitap, yurt dışında yerleşik uygulamalara ve literatüre sahip olan fakat ülkemizde yeni gelişen dinî ve manevi danışmanlık alanında dizayn edilmiş özgün bir modeli, İHSAN Modeli’ni okuyucularıyla buluşturuyor. Kitap, psikoterapi teknikleriyle dinî metotların birlikte kullanıldığı dinî ve manevi danışmanlık alanının teorik temellerini anlatarak, şimdilerde git gide önemi git gide artan manevi danışmanlık alanının, İslâm toplumlarında nasıl uygulanabileceğini göstermek üzere hazırlandı. Kitaba adını veren İHSAN Modeli, ismini modelin içerdiği danışmanlık aşamalarının baş harflerinden alıyor. Psikolojik danışmanlıkta bilişsel davranışçı psikoterapi yaklaşımı ile bütünleştirilmiş bir dinî/manevi danışmanlık modeli olan İHSAN Modeli, bu hususta İslâmi referansları tercih ederek geliştirilmiş literatürdeki ilk dinî/manevi danışmanlık modeli olma özelliğini de taşıyor.

Manevi danışmanlığın ülkemizde kendisine bir yer edinmesine katkıda bulunmak ve bu sahada çalışacak bireylere teknikler, yaklaşımlar ve uygulamalar hususunda bilgi vererek bu alanda İslâm dinini temel alan bir manevi danışmanlık modeli üretilebileceğini göstermek ve bu sahada çalışma yapabilecek yeni araştırmacıları teşvik etmek, bu çalışmanın hedefleri içinde sayılabilir. Ülkemizde manevi danışmanlık alanında eğitimli bir uzman danışman sınıfının gelişmesine katkıda bulunmayı amacında olan bu çalışma, bireysel ve toplumsal sorunlara çözüm üretme hususunda manevi danışmanlığı, hizmet görebilecek bir farklı olarak tanıtıyor.

Başta psikolojik danışmanların ve bu tür çalışmalara ilgi duyanların dikkatini çekmeyi amacında olan bu kitap, şimdilerde kültürel ve manevi boyutu giderek daha çok önemsemek gerekliliğini tartışan psikoloji dünyasını da bu anlamda destekleyici ve alakalı literatürü besleyici bir niteliğe sahip.

Manevi Danışmanlıkta İhsan Modeli PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu