Psikoloji Kitapları

MANEVİ KRİZ PDF indir

MANEVİ KRİZ PDF indir, e-kitap sitemizde MANEVİ KRİZ kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Stanislav Grof tarafından kaleme alınan MANEVİ KRİZ kitabı 364 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. MANEVİ KRİZ kitabını 9789752563438 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. MANEVİ KRİZ kitap özeti, MANEVİ KRİZ pdf oku, MANEVİ KRİZ yandex, Stanislav Grof e-kitap pdf, MANEVİ KRİZ PDF Drive, MANEVİ KRİZ Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

MANEVİ KRİZ PDF Oku

MANEVİ KRİZ Kısa Özet

Genel endişe rahatsızlığının artması ile git gide bunalan bir insanlıkla yüz yüzeyız, denize düşen yılana sarılır misali ile, kitleler hâlinde Yeni Çağ manevi arayışlarına sarılıyorlar. Vipassana, Zen meditasyonları, yoga, şakra uyandırmaları şifa alıp vermeler, uzaylılarla hayali konuşmalar, beden dışı tecrübeler, doğum öncesine gidiş vb. artık olağan oldu. Ve tüm arayışlar biz terapistleri yep-yeni patolojierle karşı karşıya geldirıyor.

Bu kitapta, geleneksel psikiyatrinin akıl hastalığı teşhisi koyduğu ve bu doğrultuda tedavi ettiği birtakım çarpıcı tecrübelerin ve değişik bilinç hâllerinin aslında birer kişisel dönüşüm krizi veya “manevi kriz” olduğu düşüncesi temel alınmakta ve bu fikir çeşitli yazarlarca değişik bir açılardan incelenmektedir.

Gerektiği gibi anlamlandırıldıklarında ve standart psikiyatri uygulamalarıyla bastırılacakları yerde destekleyici bir yaklaşımla ele alındıklarında, bu tür buhranların tecrübe edenler üzerinde bi hayli faydalı ve iyileştirici etkileri olabilmektedir.

Bu kitap, benzer bir buhranı geçirmekte olan bireylerin, onların terapistlerinin, yakınlarının ve dostlarının, danışacakları din ve görevlerinin yararlanabilecekleri, eğitici bir kaynak olmayı amaçlıyor. Kitabın, bu tür kriz durumlarının kişisel olgunlaşmanın önünü açabilmesi hususunda yardımcı olmasını bekliyoruz.

MANEVİ KRİZ PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu