Psikoloji Kitapları

Manevi-Psikolojik Danışmanlık PDF indir

Manevi-Psikolojik Danışmanlık PDF indir, e-kitap sitemizde Manevi-Psikolojik Danışmanlık kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mustafa Koç tarafından kaleme alınan Manevi-Psikolojik Danışmanlık kitabı 729 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Manevi-Psikolojik Danışmanlık kitabını 9786059955065 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Manevi-Psikolojik Danışmanlık kitap özeti, Manevi-Psikolojik Danışmanlık pdf oku, Manevi-Psikolojik Danışmanlık yandex, Mustafa Koç e-kitap pdf, Manevi-Psikolojik Danışmanlık PDF Drive, Manevi-Psikolojik Danışmanlık Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Manevi-Psikolojik Danışmanlık PDF Oku

Manevi-Psikolojik Danışmanlık Kısa Özet

Din psikoloğu Dr. Mustafa Koç’un bu hacimli çalışması, Türkiye’de yeni bir alan olan pastoral danışmanlık çalışmalarında Müslüman-Türk Diasporası örneği üzerinden bize maneviyata hassas bir terapinin ipuçlarını sağlamaktadır. Metodolojik olarak boylamsal bir araştırma deseni kullanılarak geniş bir saha çalışmasına dayanan bu araştırmanın bulgu ve sonuçlarının, ruhsal yaklaşımlardaki manevi olanın önemini en iyi biçimde açıkladığını düşünüyorum. Ülkemiz irfan yaşamı için yararlı olmasını diliyor ve eserin yazarını candan kutluyorum.” Prof. Dr. Kemal Sayar, psikiyatr; “

Din psikoloğu Mustafa Koç tarafından kaleme alınan bu mühim eser, İskoçya’nın başkenti Edinburgh’ta yaşayan Müslüman-Türk göçmenlerden seçilmiş bir çalışma grubunu inceleyerek göçün, ruh sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini ve buna karşı manevî-(psikolojik) danışmanlık temelli bir iyileştirme yaklaşımını ele almaktadır. Bu bağlamda eser, önerilen bir model çerçevesinde tespit edilen terapötik yaklaşımları değerlendirmek maksadıyla Dr. Koç’un dikkatli bir biçimde danışanlarıyla bir dizi yapılandırılmış yüz-yüze görüşmeler düzenleyerek ve testler uygulayarak ortaya koyduğu ampirik bir çalışmadır… Bu bağlamda Mustafa Koç’un göçmenlik psikolojisini dikkate alarak gerçekleştirdiği bu mühim ampirik araştırması, bize dinin açıkça bilinen sosyal yararlarının bunun yanında göçmen bireylerin psikolojik sağlıklarını desteklemede oynayabileceği rolü üzerindeki anlayışımızı artırma ve genişletme umudu vermektedir.”

Prof. Dr. James L. Cox, Edinburgh Üniversitesi]

Manevi-Psikolojik Danışmanlık PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu