Eğitim Kitapları

Manzum Sözlük Geleneği ve Mahmudiyye PDF indir

Manzum Sözlük Geleneği ve Mahmudiyye PDF indir, e-kitap sitemizde Manzum Sözlük Geleneği ve Mahmudiyye kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Perihan Ölker tarafından kaleme alınan Manzum Sözlük Geleneği ve Mahmudiyye kitabı 220 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Manzum Sözlük Geleneği ve Mahmudiyye kitabını 9786059269063 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Manzum Sözlük Geleneği ve Mahmudiyye kitap özeti, Manzum Sözlük Geleneği ve Mahmudiyye pdf oku, Manzum Sözlük Geleneği ve Mahmudiyye yandex, Perihan Ölker e-kitap pdf, Manzum Sözlük Geleneği ve Mahmudiyye PDF Drive, Manzum Sözlük Geleneği ve Mahmudiyye Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Manzum Sözlük Geleneği ve Mahmudiyye PDF Oku

Manzum Sözlük Geleneği ve Mahmudiyye Kısa Özet

Manzum sözlükler, mühim bir dil öğretim tekniği sayılan şiirle öğretimi kullanmaları yönünden dikkat çekmişlerdir. Bilhassa çocuk yaşta dil öğretimini sağlayabilmek için oluşturulan bu sözlükler bunun yanı sıra aruz vezninin inceliklerin verilmesinde de kullanılmıştır. Çocuğun eğitimi meselesi bu sözlüklerin gündemini oluşturmuş, bölüm sonlarında verilen hümâyûn beyitleriyle dini-ahlaki açıdan çocuğa bazı niteliklerin kazandırılması amaçlanmıştır. Önceleri iki, ardından üç dilli olarak kaleme alınan manzum sözlüklerin sayıca yekün teşkil etmesi, kütüphanelerde birden fazla nüshaların bulunması gibi hususlar büyük miktarda ilgi gördüklerini ortaya koymaktadır.

Elinizde tuttuğunuz bu eserde Ferişteoğlu sözlüğüne nazire olarak hazırlanan Arapça-Türkçe manzum sözlük Mahmûdiyye’nin tam metnini ve Türkçe-Arapça, Arapça-Türkçe dizinin bulacaksınız.

Manzum Sözlük Geleneği ve Mahmudiyye PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu