Hukuk Kitapları

Marka Davalarında Yargılama Usülü PDF indir

Marka Davalarında Yargılama Usülü PDF indir, e-kitap sitemizde Marka Davalarında Yargılama Usülü kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Serdar Kale tarafından kaleme alınan Marka Davalarında Yargılama Usülü kitabı 335 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Marka Davalarında Yargılama Usülü kitabını 9786053009573 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Marka Davalarında Yargılama Usülü kitap özeti, Marka Davalarında Yargılama Usülü pdf oku, Marka Davalarında Yargılama Usülü yandex, Serdar Kale e-kitap pdf, Marka Davalarında Yargılama Usülü PDF Drive, Marka Davalarında Yargılama Usülü Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Marka Davalarında Yargılama Usülü PDF Oku

Marka Davalarında Yargılama Usülü Kısa Özet

Medeni usul ve icra iflas hukukçusu olarak düşüncesi mülkiyet hukuku bölgesindeki çalışmalarımın başlangıcı Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki asistanlık senelerıma dayanmaktadır. Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladığımda, Kıymetli Hocalarım Prof. Dr. Selçuk Öztek ve Prof. Dr. Nevhis DerenYıldırım, kürsü dersleriyle birlikte o senelerda Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde zorunlu ders olarak kendilerinin anlattığı düşüncesi ve sınai mülkiyet hukuku dersini de takip etmemi istediler. Hocalarımın fakülteden ayrılmasından sonra düşüncesi ve sınai mülkiyet hukuku derslerini anlatmaya sürdüm. 2013 senesinde Marmara Üniversitesinden ayrılıp İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesine geçtiğimde, zorunlu ders olarak müfredatta bulunan düşüncesi ve sınai mülkiyet hukuku derslerini anlatmak bana düştü. Fakültedeki derslerle birlikte bu alanda hazırladığım bilirkişi raporları da uygulamada yaşanan poblemlerin tespiti yönünden bi hayli yararlı oldu.

Aslını söylemek gerekirse düşüncesi mülkiyet hukuku ülkemiz üniversitelerinde yeterli desteği ve değeri ne yazık ki görmemektedir. Oysa gelişen ticaret yaşamının ve teknolojinin, düşüncesi mülkiyet hukukun önemini her geçen gün artırdığı ortadadır. Bu gelişmelere paralel bir biçimde düşüncesi mülkiyet hukukunun zorunlu ders olarak hukuk fakültelerinde müfredata dahil olması isabetli olacaktır. Lakin düşüncesi mülkiyet hukuku, birkaç üniversite dışında zorunlu ders olarak müfredatlarda yer bulamamaktadır. Fikri mülkiyet hukukunda ülkemizdeki akademik yayınlar sürekli olarak artmakta ise de mukayeseli hukuka bakıldığında bu alandaki çalışmaların hala bi hayli eksik olduğu rahatlıkla tespit edilebilecektir. İhtimaldir ki, bu alandaki çalışmalar seneler geçtikçe giderek nitelik ve nicelik olarak artacaktır.

Marka Davalarında Yargılama Usülü PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu